22 Nisan 2013

Güneş Sigorta Su Borusu Evin Parçası Değil!

Evimi kredi ile aldığım için zorunlu olarak sigorta yapıldı, tamam gayet güzel bir uygulama, geçen gün evin temiz su borusu ile ilgili bir problem olduğunu fark ettik, alt kattan itibaren 2-3 farklı yerde sızdırmaya başlamış.

Bende ev sigortalı diye sigorta firmasını aradım, exper geldi baktı, olumlu rapor bildirmesine rağmen sigorta firması zararımızı karşılamıyor, bu işler sigorta firmasının keyfine kalmış anlaşılan, evin su borusu evin parçası değilmiş gibi davranıyorlar, şu memlekette vatandaşın hayrına iş yapan bir firma var mı acaba ?

Dursun 232 Okunma

Cevaplar

  • Güneş Sigorta Temsilcisi29 Nisan 2013

    Sayın İlgili, Konu İstanbul Hasar Yönetim Müdürlüğümüze iletilmiş olup, sigortalı dairenin sıva üzerinden geçen borunun patlaması sonucu sızan su ıslak zeminde kalıp hasara neden olmadığından eksper tarafından hasar tespit edilememiştir. Yangın sigortası genel şartları dahili su klozu 4. maddesi uyarınca ancak teminata giren bir zarara yol açan tesisata ulaşmak için yapılan açma kapama masrafları teminatta olduğundan, herhangi bir zarara neden olmayan tesisatın onarımı talebi teminat harici kalmaktadır. İyi günler dileriz. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Güneş Sigorta A.Ş. Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.gunessigorta.com.tr internet sitemize, [email protected] e-mail adresimize veya 444 19 57 no’lu telefondan Müşteri İlişkileri Birimimize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön