Güneş Sigorta Sigorta Şirketi ve İlgili Eksper Bürosunun İş Bilmezliği.

Emrah S. |

2014'te yaşamış olduğum trafik kazası sonucunda 100/0 hatalı olmam nedeniyle aracımda ki hasar karşı tarafın sigortası olan Güneş Sigorta tarafından karşılanması gerekmiştir. 10_347323 no.lu dosya altında işlem yapılan aracımda hasarlı olan arka tampon değiştirilmiş fakat takılan parça benim aracıma ait değil. Yani aracım 2006 Ford Fiesta 1.4 TDCİ Comfort model olmasına karşın 2006 Ford Fiesta 1.4 TDCİ Cool model aracın muadil parçası kullanılmıştır. Her iki parçanın görünümleri arasında hiçbir benzerlik yoktur. Konu ile ilgili Güneş Sigortayı aradığımda, şahım ekspertiz şirketine yönlendirdi ve 1 yıl boyunca eksper beni oyalamaktadır ve Güneş Sigorta hiç bir şekilde ilgilenmemektedir.

Etiketler :

Geciken Dosya İşlemleri

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Emrah S.
  20 Ağustos
  16:43

  Anlamak istemediğiniz konuyu biraz daha açayım. Aynı şikayet servis için yapıldığında servisten gelen cevap; "Eksper bürosu tarafımıza trafik hasarlarında sigortanın muadil parça fiyatı ödediğini beyan etti. Bu tampon için 99,50 TL fiyat yazabileceğimizi, çünkü sigortanın yollayacağı tampon fiyatının bu olduğu tarafımıza beyan edilmiştir. " Bu nedenle hiçbir kusurum olmamasına rağmen şirketiniz, size bağlı çalışan eksper ve servis üçgeni tarafından mağdur edildim. Eksperi ben seçmedim, sigorta şirketi süreci yönetme mecburiyetindedir. Resmi gazetede yayımlanan "Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları"na göre sorumlu servis değil sigorta şirketidir.

 • 19 Ağustos
  15:22

  Sayın İlgili,

  Dosya üzerinde gerekli kontroller yapılmıştır. Değişimi yapılan parça tarafımızca tedarik edilmemiş olup servis tarafından temin edilmiştir. Eksper tarafından tespit edilen hasar bedeli (parça ve işçilik ücretleri) de tarafımızca ödenmiştir. Konunun, onarımı yapan servis ile çözüme kavuşturması gerekmektedir.

  Saygılarımızla