14 Eylül 2013

Güneş Sigorta Parayı Alırken Ehliyeti Sormuyor Ödemeye Gelince Aklına Geliyor!

42RH** plakalı aracım Güneş Sigorta'dan kaskolu . 12. 08. 2013'de kaza yaptım . Aracım Konya Konmar 'a bırakıldı. Sonra süreci başlattık bugün yarın derken ,13. 09. 2013'de kendileri de değil eksperi aradım. Kaskodan ret cevabı geldi dedi. Madem ödenmeyecek neden beni 1 ay mağdur ettiler. Sebep de ehliyeti gösterdiler . Ehliyet Kırgızistan ehliyeti.

1 yıl giriş çıkıştan sonra bu ehliyet geçersizmiş . Ben 2010' da Türkiye'ye girdim anladım bu ehliyet. Geçersiz ben o kadar kullandım bir sorun olmadı ,şimdi mi oldu? Kasko parayı alırken aldı, ödemeye gelince ehliyetsiz işlemi gördüm. Araç zaten babamın. Babam özürlü diyaliz hastası . Bu 1 ay içinde rahatsızlandı , çok sıkıntı çektik yardımcı olamadım.

Nuri 234 Okunma

Cevaplar

  • Nuri 28 Eylül 2013

    ödememenin yolu çok yeter ki sen ödemek isteme madem ödenmiyecek neden bu kadar beni beklettiniz

  • Güneş Sigorta Temsilcisi20 Eylül 2013

    Sayın İlgili, Konu Orta Anadolu Bölge Müdürlüğümüze iletilmiş olup, sigortalı aracı kullanan Nuri EROĞLU’nun göndermiş olduğu pasaport kayıtlarına incelenmiş ve Türkiye'ye en son giriş tarihi 04.12.2010 olarak tespit edilmiştir. Sürücünün ehliyetinin geçerli olduğu tarih trafik yönetmeliğine göre 1 yıldır. Yılı geçen sürede Türkiye'deki ehliyetinin alınması gerekmektedir. Ehliyetin değiştirilmemesi durumunda ehliyetsiz muamelesi görecektir. Verilen hizmet sürecinde bir uygunsuzluk bulunmamaktadır. İyi günler dileriz. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Güneş Sigorta A.Ş. Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.gunessigorta.com.tr internet sitemize, [email protected] e-mail adresimize veya 444 19 57 no’lu telefondan Müşteri İlişkileri Birimimize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön