21 Ocak 2014

Güneş Sigorta Ödemeyi Red Etti.

Yangın; ''sigortası genel şart hükümleri saklı kalmak şartıyla, izalasyon yetersizliği veya kaybı nedeniyle sigortalı binanın dış cephe duvarları teras, çatı, pencere ve kapı aralarından sızan kar ve yağmur sularının sigortalı bina ve içerisinde meydana getireceği boya ve badana ve onarım masrafları olay başı ve poliçe süresince azami 1000 tl ile sınırlı olmak üzere teminata alınmıştır'' ibaresine istinaden Güneş Sigorta eksperinin 660 lira hasar raporu düzenlemesine rağmen sigorta şirketi red cevabı vermiştir. Ben sigorta şirketine poliçe parası neden veriyorum? Böylesine küçük maddi hasarlarda umursamaz davranmaları hiç hoş olmadı.

Ünal 194 Okunma

Cevaplar

  • Ünal 23 Ocak 2014

    Sayın yetkili; sonuçta magduriyetimin giderilmesi gerekiyor. siz yardımcı olmayacaksanız 5 lira gibi cüzi poliçe parası alınız siz ne hakla 192,0 tl poliçe parası alıyorsunuz. Eksperinizin düzenlemiş oldugu rapor dogrultusunda tazminatımı ödemenizi beklemekteyim. bina çatısı yapılmış olup sorunum devam etmektedir. ödeme yapmayacaksanız poliçemi iptal edin , güneş sigorta olarak sizin müşteri memnuniyetini hiçe saymanızı her platformda dile getirecek ve yazacagım, bilginize.

  • Güneş Sigorta Temsilcisi23 Ocak 2014

    Sayın İlgili, Konu İstanbul Hasar Yönetim Müdürlüğümüze iletilmiş olup, yapılan eksper incelemesi sonucunda konut binanın son katında olup ; bina çatısının henüz yapılmadığından dolayı yağan yağmurların etkisiyle içeriye su sirayeti olduğu tespit edilmiştir. Poliçedeki genel ve özel şartlara göre teminat harici olan hasar talebinizle ilgili olarak tarafımızdan herhangi bir tazminat ödemesi yapılmadığını bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Güneş Sigorta A.Ş. Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.gunessigorta.com.tr internet sitemize, [email protected] e-mail adresimize veya 444 19 57 no’lu telefondan Müşteri İlişkileri Birimimize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön