19 Nisan 2013

Güneş Sigorta Kapsam Dışı Bırakıyor!

İş yerimizin sağladığı özel sağlık sigortası kapsamında poliçem düzenlendi. Poliçe düzenlenmeden önce doldurduğumuz formda daha önce geçirdiğimiz hastalıklar soruluyordu. Güneş Sigorta'ya daha önce geçirdiğim rahatsızlıkları yazdım ama keşke yazmasaydım sanki ömür boyu o hastalıkları taşıyormuşum gibi beni o rahatsızlıklardan kapsam dışı bırakmışlar. Konuyla ilgili kendileri mail de attım ama mailime yanıt dahi vermediler.

Cansu 315 Okunma

Cevaplar

  • Cansu 29 Nisan 2013

    Merhaba, Bana geçirdiğim rahatsızlıkları sordunuz bende yazdım. Anladığım kadarıyla bunları yazmayıp, hiç bir rahatsızlık geçirmediğimi söylesem hiçbir problem çıkmayacaktı. Sizin riskten kastınız benim neyi yazıp neyi yazmadığım burdan çıkan sonuç.. 1- Her insan hayatında daha önce sinüzit geçirmiş olabilir. Benim şuanda sinizütim bulunmamakta. Geçen yıl nezle, grip gibi bir rahatsızlık gibi geçirdim.İlaç kullandım ve geçti. 2- Polikistik over şuanda olan bir rahatsızlığım yine değil. Çikolata kisti yok olur var olur diyorsunuz kendinizde. Bunu benim aleyhime çevirmenizi asla kabul edemem. 3- Anemide bulunmamakta. 4- Sırt, bel agrım ve bel fıtığım var. Poliçeme bunu kapsam dışı bırakabilirsiniz. Beyan ettiğim sinüzit ve polikistikover rahatsızlığım uzun zaman önce olduğu için bu iki konuda sizlere rapor beyan edemedim. Geçirdiğim rahatsızlıkları yazarken doğruları yazdığım gibi şimdide doğruları yazıyorum. Bu şekilde bir poliçe düzenlenmesini kabul etmiyorum. Sadece bel fıtığımın olması sizin için risk oluşturduğu için buna yönelik yeniden bir poliçe düzenlenip tarafıma bildirilmesini rica ediyorum. Teşk.

  • Güneş Sigorta Temsilcisi29 Nisan 2013

    Sayın İlgili, Konu Sağlık Sigortaları Müdürlüğümüze iletilmiş olup, Metis Bilgisayar Sistemleri grup sağlık sigorta poliçesine giriş talebiniz için doldurmuş olduğunuz başvuru formunuzda sağlık beyanlarınız alınmıştır. Ve grup özel şartlarına istinaden risk değerlendirmesi yapılmıştır. Tarafınızca iletilen beyanlarınızda : 1-Sinüzit tanısı ile ilaç tedavisi gördüğünüz ve tedavinin devam ettiği bilgisi mevcuttur. 2-Polikistik over – çikolata kisti sebebi ile geçmiş dönemde ilaç tedavisi gördüğünüz ancak şu anda ilgili kistlerin var olmadığı bilgisi mevcuttur. 3-Anemi tedavisi gördüğünüz bilgisi mevcuttur. 4-Sırt , bel , omur rahatsızlıkları ile ilgili beyanınız mevcuttur. Bu bağlamda sigorta şirketi olarak , sizlerin oluşacak risklerinizi teminat altına alabildiğimiz için; poliçeniz aşağıdaki şartlar ile aktif hale getirilmiştir: - Halen tedavisi devam eden Sinüzit rahatsızlığınıza istinaden ; ‘Paranazal Sinüs Hastalıkları ile ilgili tüm giderler kapsam dışı bırakılmıştır. - Polikistik over, çikolata kistinin tekrar riski yüksektir ve dönemsel olarak var olur ya da yok olur ; bu bağlamda riskin varlığı tamamen ortadan kalkmadığından; ‘Yumurtalık Hastalıkları ile ilgili tüm giderler kapsam dışı bırakılmıştır.’ -Anemi ile ilgili şirketimize ulaşan laboratuvar sonucunuz normal sınırlarda olduğundan ve tedavinin bittiğine dair beyanınıza istinaden , ilgili rahatsızlık standart değerlendirilmiş, herhangi bir ek uygulama yapılmamıştır. -Şirketimize iletmiş olduğunuz Lomber Mr sonucuna istinaden , mevcut riskinizin varlığı görülmüştür ve ‘Lumbo-Sakral Omur Disk Hastalıkları ile ilgili tüm giderler kapsam dışı bırakılmıştır.’İyi günler dileriz. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Güneş Sigorta A.Ş. Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.gunessigorta.com.tr internet sitemize, [email protected] e-mail adresimize veya 444 19 57 no’lu telefondan Müşteri İlişkileri Birimimize iletebilirsiniz.

  • Cansu 23 Nisan 2013

    BANA HALA GERİ DÖNÜŞ YAPILMADI !

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön