Güneş Sigorta İşlemleri Geciktiriyorlar.

Doğukan D. |

29.09.2014 Tarihinde 10/369629 dosya numarası ile hasar dosyam açıldı. Aracımda yaklaşık 3.000 TL hasar var. Güneş sigorta ve eksper işlemi yapmamak ve yavaşlatmak adını sürekli işlemi birbirinin üzerine yıkıyor. Bugün 22.10.2014 yaklaşık 24 gündür aracım serviste hiç bir işlem yapılmadan bekliyor. Cevap olarak tahkikat yapıyoruz diyorlar. Güneş Sigortadan konuştuğum acenta, eksperler, servisler herkes şikayetçi herkes aynı sorunları yaşadığını belirtiyor. Sadece para almak için sigorta yapıyorlar.

Etiketler :

Ödeme Yapmama Geciken Dosya İşlemleri

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Doğukan D.
  14 Kasım
  15:33

  Sayın İlgili,

  Benden ne eksper tarafından ne de sigorta şirketiniz tarafından herhangi bir belge ne sözlü ne de yazılı talep edilmemiştir. Beyanlı hasar dosyası açıldığı için kaza tespit tutanağının yeterli olacağı belirtilmiştir.

  25 gün sonunda atadığınız tahkikatçınız tarfından bahsi geçen evraklar il kez talep edilince ertesi gün hepsi ile ilgili bilgi verilmiştir.

  Bu gecikme tamamen Güneş Sigortanın iş takipsizliği ve müşterisini vazgeçirmek adına uyguladığı yanlış yıldırma politikasından kaynaklanmaktadır.

  Umarım bu olumsuz tavırlardan bir an önce vazgeçer ve daha nice müşterileri kendinizden kaçırmazsınız...

 • 11 Kasım
  15:45

  Sayın İlgili,

  Konu İstanbul Hasar Yönetim Müdürlüğümüze iletilmiş olup, 29/09/14 tarihinde yapılan ihbara istinaden eksperimiz ekspertizini gerçekleştirmiş olup, sigortalıdan hasar ile ilgili gerekli evraklar istemiştir. Evrakların bir kısmı temin edilmesine müteakip 15/10/14 tarihinde eksperimiz ön raporunu yazmış olup, beyan ve ifadelerin çelişmesi nedeniyle ve sigortalıdan ek evraklar istenmiştir (çekici faturası, ilk götürdüğü servis bilgisi, faturası, olay yeri bilgisi) fakat istenen bilgiler ekspere ve tarafımıza iletilmemiştir. Beyan ile ifadelerin çelişmesi nedeni ile 17/10/14 tarihinde dosya tahkikata verilmiştir. Sigortalı hasar gerçekleştiği zaman kendi yükümlülüklerini yerine getirmemiş ve istenen bilgi ve belgeler temin edilememiştir. Tahkikat sonuçlanmasına müteakip aracın durumu netleşecektir.
  Tarafımızca geciktirilen bir durum söz konusu değildir. İyi günler dileriz.

  Saygılarımızla,
  Güneş Sigorta A.Ş.

  Sayın Müşterilerimiz,
  Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.gunessigorta.com.tr internet sitemize, musterimemnuniyeti@gunessigorta.com.tr e-mail adresimize veya 444 19 57 no’lu telefondan Müşteri İlişkileri Birimimize iletebilirsiniz.