01 Temmuz 2014

Güneş Sigorta Eş Değer Parça Adı Altında Ucuz Parça Gönderiyor.

2014'un mayıs ayında kaza yaptım exper karşı tarafı 8/8 kusurlu çıkardı. Kaza sebebiyle kırılan yada arıza gören parçalarım orijinal olması sebebiyle sigorta orijinalini değil eş değer altında parça tedarik edeceğini söyledi. Eş değer parça ile orijinal parça arasında çok uçuk düzeyde bir fark var.

Güneş Sigorta'yı arayıp bu nasıl oluyor dedim? Eş değer parça dediğin orijinali ile arasındaki farkın yüksek olmadığı bir ifadededir dedim. Yapacak bir şey yok bizde böyle deyip kestirip attılar. Bu nasıl sistem anlamadım. Orijinali ile eş değeri arasındaki fark çok fazla olan parça değiştirerek resmen çok ucuza kapatıp müşteri mağdur ediliyor.

Ömer 961 Okunma

Cevaplar

  • Güneş Sigorta Temsilcisi10 Temmuz 2014

    Sayın İlgili, Konu İstanbul Hasar Yönetim Müdürlüğümüze iletilmiş olup, Şirketimizde 209792733 sayılı Zorunlu Mali Mesuliyet Poliçesi ile sigortalı 06 N 5043 plakalı araç sürücüsünün 29.05.2014 tarihinde % 100 kusur oranı ile neden olduğu kazada 06 BT 4133 plakalı araç hasarlanmış ve mağdur araç maliki şirketimizden hasar tazminat talebinde bulunmuştur. Zarar tespit çalışması eksper Muharrem MERTOĞLU tarafından gerçekleştirilmiş olup, değişmesi gereken parçaların eşdeğerleri temin edilebilen parçalar, Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası Genel Şartları B.2.b maddesine istinaden (Hasar halinde, hasar gören parça, onarımı mümkün değilse veya eşdeğeri parça ile değiştirilme imkânı yok ise yenisi ile değiştirilir.) temin edilerek servise yönlendirilmiştir. Araç maliki, eşdeğer parça kullanımına itiraz etmiştir. Bunun üzerine ön tampon bandı ve ön tampon braketi haricindeki parçalar servisten iade alınmıştır. Sol far, ön tampon, ön tampon ızgarası eşdeğer, ön panel ise orijinal parça fiyatı üzerinden eksper raporu tanzim edilmiştir. Talep edilen hasar tazminat bedeli,08.07.2014 tarihinde ödenmiştir. İyi günler dileriz. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Güneş Sigorta A.Ş. Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.gunessigorta.com.tr internet sitemize, [email protected] e-mail adresimize veya 444 19 57 no’lu telefondan Müşteri İlişkileri Birimimize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön