27 Kasım 2013
#2138960

Güncel Dijital'den Aldığım Telefonumun Kasası Soyuldu!

26/02/2013 tarihinde Yenicarsim.com'dan satın aldığım Samsung Galaxy S3 (mavi) cep telefonumun ekranın etrafında kalan çerçevesinin ( kasasının ) mavi boyaları kalktı ve altıdan siyah tabaka çıktı. Bir kaç ay önce güncel dijital firmasının Sirkeci'deki adresine gittim ve durumumu anlattım fakat ürünün boyasının çıkmasının tüketici hatası olduğunu söylediler.


Bunun hakkında herhangi bir değişim veya iade işlemi gerçekleştiremeyeceklerini ve bu durum hakkında tüketici hatası olduğunu anlatan bir yazı verebilme yetkilerinin olmadığını belirttiler. Cep telefonunu çok kullanmamdan dolayı ortaya çıkan boya soyulmasının üretici hatası olduğunu ve telefonun iadesini istiyorum.

Mert Mert 715 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Mert28 Şubat

  Merhabalar, Dava sonucun firma tarafından telefon tutarı tarafıma ödenmiştir.  Sevgilerimle

 • Mert02 Şubat 2017

  Yaklaşık 1.5 yıl sonunda tüm davaları kazandım. Güncel Dijital firmasından telefonumun ücretini tahsil ettim. Hakkımızı aramaktan sakın vazgeçmeyin.

 • Mert12 Nisan 2014

  Tüketici hakem heyetini başvurumu olumlu buldu ve davayı kazandım. Telefonun tutarının tarafıma ödenmesine karar verdi fakat tutar 1271 tlnin üzerinde olduğu için ilamsız icra takibi başlatıcaktım fakat firma 9bakkal dükkanı) bana Tüketici Mahkemesinde tutarı ödememek için karşı dava açmış. Dava için tarafıma yazılı tebligat yapılmasını bekliyorum. Benim durumuma benzer yargıtay kararını okuldan arkadaşımla bulduk. Firmayım diye geçinen Bakkal dükkanı sahiplerinden hayırlısıyla hakkım olan tutarı alacağım. Burada alışveriş yapan herkese söylüyorum kesinlikle HAKKINIZI arayın 3 5 kuruş cebimden çıkar, aman kim uğraşcak demeyin sonra piyasa böyle çakallara kalıyor. Dava sonuçlandığında sonucu da belgeleriyle burada paylaşacağım.

 • Mert31 Ocak 2014

  Problem hakkında firma tarafından geri dönüş bile yapılması. Problemin çözümü için Tüketici Hakem Heyetine başvurdum. Bu firmayla problem yaşadığınızda kesinlikle tüketici hakem heyetine gidin ve hakkınızı hukuki yollardan arayın.

Ziyaretçi Yorumları