20 Haziran 2013
#1859657

Güncel Dijital Samsung s3 Telefonum Garanti Kapsamından Çıkartıldı!

17/09/2012'de bir internet sitesinden satın aldığım Samsung Galaxy S3 şarj sonrası açılmadı, garanti kapsamında olduğu için ithalatçı firma olan Güncel dijital isimli ithalatçı firmanın servisine yolladım. Önceden hiç servis görmeyen telefon için başka serviste tamir gördüğünü tespit ettiklerini (arkasında aslında tamir esnasında bile yırtılmayan 3 cm’lik bir etiketin kenarında 1 mm lik kalkma olduğu için) belirttiler.Kullanıcı hatası olmayan arıza için garantiden çıkartılıp 500 TL gibi fahiş bir bedel çıkarttılar.


Bilinçli tüketici olarak garantide kullanıcı hatası olmayan arıza için yetkili firma servisi dışında ehil olmayan servise vermediğim halde yanıltıcılıkla suçlanmış oldum.

Gürler Gürler 784 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Gürler03 Temmuz 2013

    Evet ilk resmi incelerseniz "mikroskopik" çizik ve çatlaklar görürsünüz. Koskoca etiketin kenarında milimetrik bir kalkma var ancak bu cihaz sökülürken bu etiket kaldırılmıyor. youtube'dan nasıl nasıl söküleceğini ve sökülürken be etikete dokunulmadığını görürsünüz. Olay tamamen firmanın kötü niyetinden kaynaklanıyor.

Ziyaretçi Yorumları