16 Ağustos 2017 #9169824

Günaydın Restaurant Şef'in Müşteriye Saygısız Tutumu!

Siparişi şef garson aldı. Ben 2 adet orta pişmiş lokum, eşim 1 lokum çok pişmiş 1 de kaşarlı köfte, oğlumuz da közleme istedi. Şef olduğunu sonradan öğrendiğimiz garson suratı bir karış bu siparişleri aldı. Uzun süre bekledikten sonra Masaya önce bir porsiyon kasap köfte geldi, garsona sıcak yemek istediğimiz için porsiyon değil tek sipariş verdiğimizi ve tek tek sıcak gelmesini ve doğru siparişi tekrarladık ve geri gönderdik kasap köfteyi, biraz daha bekledikten sonra az pişmiş bir porsiyon lokum geldi. Şef M** Ü** siparişi yazmıyor, gidene kadar da unutup duruyordu. Uzunca bir süre bekledikten sonra masaya aynı anda bir porsiyon kaşarlı köfte ve çok pişmiş bir porsiyon lokum geldi. Oğlumuz "artık çok acıktım geri göndermeyip ne geldiyse yiyelim, bu garson yazmadığı için getiremeyecek" dedi ve geleni kabullendik.


Salata için servis kaşığını da garson masaya bakmadığı için gidip zorla getirttim. Hesap gelince Şef M** Ü** 'ın aslında bilerek özen göstermediğini anladım. Zira hesapta 4 tek köfte ve 6 tek lokum (bir porsiyonda da bu kadar dilim var 70 TL., tek isteyince tanesi 18 TL. ) Şef M** Ü** ben sıcak sıcak ve az yemek için tek tek masaya getirilmesi için tek sipariş verdiğimi, onun masaya bir porsiyon 6 lokumu ve 1 adet istediğimiz köfte yerine de bir porsiyon 4 köfteyi aynı anda getirdiğini, bu durumda benim neden porsiyon parası yerine tek tek ücretlendirilmiş bir faturayı ödememi istediğini sordum.


Bir hata yapmışız dedi. O zaman fiyatı revize edip porsiyon fiyatı almanız lazım dediğimde de "olmaz siz tek istediniz" dedi. "Peki" dedim sen tek tek mi getirdin? "Hayır" dedi. "Her şeyi aynı anda benim istemediğim miktarda ve istemediğim şekilde getirip bir de porsiyonları tek fiyatından bana yazıp bunu da ödememi istiyorsun, düzeltmeniz gerekir" dedim. "Sen öde ve bildiğin yere şikayet et" dedi. Herhalde restoran sahibinin akrabası. Ben de herkesi bilgilendireyim, M** Ü** tarafından önce aç bırakılıp sonra da istemedikleri şeylere fahiş fiyat ödemesinler istedim. Yönetim ve ekip değişmeden Armada Günaydın'a bir daha gidilmez.

Faruk 3.084 Okunma

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön