Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Gulf Sigorta LG Sihirli Kumanda Arızası

Mehmet
11 Mart 13:33
213

19.03.2021 Tarihinde. Çanakkale Vatan Bilgisayar'dan LG Televizyon satın aldım ve sonrasında Gulf Sigortadan ücret karşılığında Garantiye Devam Sözleşmesi yaptırdım. "Garantiye devam sözleşmesinin Uzatılmış Garanti Kapsamında Sağlanacak Hizmetler kısmının b maddesinin açıklama kısmında LCD ve Plazma Televizyonların orijinal uzaktan kumandalarında Uzatılmış Garanti Süresi içerisinde ortaya çıkan üretici hatasından dolayı meydana gelebilecek işçilik ve mekanik arızalarda, uzaktan kumandanın Sözleşme süresince bir kez olmak kaydıyla yenisi ile değiştirilmesinden doğan giderler. Müşterinin bu garanti kapsamındaki ürün ilişkin olarak mevzuattan kaynaklanan diğer hakları saklıdır. Maddesi bulunmaktadır. Buna istinaden 04.03.2024 tarihinde televizyonumun sihirli kumandasının orta joystick tuşunun basmadığını işlevini yerine getirmeyip arızalandığını buna bağlı olarak değiştirilmesini talep ettim. Bunun değişimi için firmaya ürünü gönderdiğimde ise firma bunun fiziksel hata olduğunu belirtip ürünün değiştirilmesini reddetti. Bende onlara kumandaya fiziksel temas etmeden nasıl kullanabileceğimi sorduğumda ise Müşteri temsilcisi "H****** hanım siz haklısınız beyefendi ancak yapabilecekleri bir şey olmadığını söyledi." Ben kumandaya hiçbir şekilde fiziksel bir hasar vermedim düşürme ya da kırılma gibi bir durum olmadığını söyledim tekrar " yapabilecek bir şeyleri olmadığını söyledi." Bu konuda gereğinin yapılmasını arz ederim.

11 Mart 13:45 (Şikayetten 12 dakika sonra)
Mehmet
12 Mart 14:56

Gulf Sigorta a. Ş halen sorunun kumandaya fiziksel temastan kullanıcı kaynaklı olduğunu söylüyor. Bende ısrarla onlara diyorum ki fiziksel temas olmadan kumandayı nasıl kullanabilirsiniz. Düşürme ya da kırılma mevcut değil, insanın aklıyla dalga geçiyorsunuz resmen madem insanları mağdur edeceksiniz her şeye bir neden bulacaksınız o zaman neden sigorta yaptırıyorsunuz. Neden insanları kandırıyorsunuz

13 Mart 13:09

Değerli Müşterimiz, Talebiniz işleme alınmış olup tarafınıza konu hakkında geri dönüş yapılmıştır. Saygılarımızla, GULF SİGORTA A.Ş.

Mehmet
13 Mart 14:01

Sorunum halen çözülmedi Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağım. Gulf Sigorta a. Ş insanları kandırıyor.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

Gulf Sigorta Ve Vatan PC İşini Yapmıyor

Oğuzhan
10 Haziran 11:28
208

Gulf Sigorta Çözülemeyen Ve Haksız Kazanç Sağladıkları Garanti Süreci

Emre
02 Mayıs 16:28
651

Gulf Sigorta Laptopuma Orijinalinden Düşük Kapasiteli Batarya Taktı

Özgür
08 Nisan 16:29
350
Gulf Sigorta Laptopuma Orijinalinden Düşük Kapasiteli Batarya Taktı

Gulf Sigorta İle LG TV Hayal Kırıklığı

Sabri
08 Mart 12:34
222
1

Gulf Sigorta Ve Vatan Bilgisayar Kasko Yalanı

Nida
27 Şubat 16:16
529
Benzer Şikayet Yaz