26 Ekim 2018
Yorum Yap
#11076280

Gulf Sigorta Kasko Pişmanlığı

Vatan Bilgisayar'dan 2 adet Lenovo tablet aldım. Bana kasko önerdiler bende çocuklarıma alacağım için kabul ettim. Yaklaşık 6 ay sonra tabletlerden birinin sadece ekranı çatladı.
Servise gönderdiğimde sadece 160 TL ve altındaki tutarlı arızalar yapılıyormuş. Maliyeti yüksek olan arızalarda ürün fiyatının %60 ödeniyormuş, ben ödeme yerine tabletimin yapılmasını önerdim kabul etmediler.


Benim kasko yaptırmamın amacı mağduriyetimin giderilmesi. Daha sonra kasko şirketi ile yaptığım telefon görüşmesinde kaskodan dolayı ya arızanın giderilmesini ya da değişim yapılmasını istedim. Farklı kasko firmalarının bu şekilde çalıştığını söyledim, bana başka kasko firmaları ile karşılaştırmamızın doğru olmadığı cevabını verdiler. Ödemeyi de hediye çeki olarak yapıyorlarmış. Amaç şu tüketiciyi kısır bir döngünün içine sokmak. Kasko olayı tam bir fiyasko. Sözleşme ile beraber Tüketici Hakem Heyeti'ne baş vuracağım.

Savaş Savaş 1.711 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

 • Savaş31 Ekim 2018

  Bundan sonraki süreçte tüketici mahkemeleri dahil bütün resmi kurumlara baş vuracağım...

 • Savaş31 Ekim 2018

  Merhaba; Geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Eşim ile görüşmüşsünüz, kendisine tabletin hasarlı olduğunu ve yapılamayacağı için ürünün fatura tutarının %60 ödeyeceğinizi belirtmişsiniz. Öncelikle tabletimin bütün fonksiyonları çalışıyordu herhangi bir sıkıntısı yoktu, sadece ekranı çatlamıştı. Ekran fiyatları pahalı olduğu için siz kendinizce zarara uğramamak için bizi mağdur ediyorsunuz. Daha önce birçok kez kaskolu ürünlerin yapıldığına veya sıfırı ile değiştirildiğine şahit oldum. Ayrıca kurumsal bir firma olsaydınız tüketici memnuniyetinin ön planda tutar ve bizi mağdur etmezdiniz. Şunu belirtmek isterim ki en iyi reklam insandır. Bu yönetim anlayışınızla küçük bir işletmeden öteye gidemezsiniz. Size örnekle anlatmak gerekirse iPhone telefon almıştım, telefonu şarja taktığımda kıvılcım çıktı ve telefon kapandı. Servisi arayıp olayı anlattığımda bana sağlığımın iyi olup olmadığını sordu arkadaş ve randevu verip telefonumu sıfırı ile değiştirdiler. Ürününe sahip çıkması ve müşteri memnuniyetine verdikleri değere tanıklık ettim. Şimdi ise sizin olaya yaklaşımınız ve konunun nasıl aleyhime sonuçlandığını da tanık oldum. İnsanları kasko adı altında nasıl kaldırdığınızı ve yaşadığım olayı ulaşabileceğim her yerde paylaşacağım.

 • Gulf Sigorta Temsilcisi31 Ekim 2018

  Değerli Müşterimiz, Talebiniz işleme alınmış olup tarafınıza konu hakkında geri dönüş yapılmıştır. Şirketimiz ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve isteklerinizi www.gulfsigorta.com.tr internet sitemizde yer alan ‘’iletişim’’ bölümünden ya da 0850 252 52 12 numaralı Müşteri İletişim Merkezimiz kanalı ile bize doğrudan ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla Gulf Sigorta A.Ş

 • Gulf Sigorta Temsilcisi26 Ekim 2018

  Sayın A., Öncelikle değerli bildiriminiz için teşekkür ederiz. Tarafımıza İletmiş olduğunuz konuyu hassasiyetle değerlendirmeye aldığımızı bildirmek isteriz. Gulf Sigorta A.Ş olarak, müşterilerimizin her türlü talep ve şikayetleri çözüme kavuşturmak öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Talebinize ilgili olarak en kısa sürede tarafınıza geri dönülecektir. Herhangi bir sorunuz olması durumunda 0850 252 52 12 nolu Müşteri İletişim Merkezimizden de bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, Gulf Sigorta A.Ş

Ziyaretçi Yorumları