3 g
Yorum Yap
#11856950

Güçlü Hukuk Bürosu'nun Saygısızlığı!

2 yıl önce Yapı Kredi Bankası'ndan bir kredi kullandım ve devamında kredi kartı da verdiler. Daha sonra sağlıksal nedenlerden dolayı çalışamaz oldum ve ödemelerim aksadı. Şubat 2019 da Yapı Kredi Bankası önce kredi kartımı ödemeyemediğimden dolayı Güçlü Avukatlık Bürosuna (M* güçlü isimli kişiye) dosyamı devretmiş. Aradılar eşim konuştu ve 6 taksitte 716. TL olarak anlaştık ve 3 taksiti de düzenli ödedim sonra kredimde kendisine verilmiş ve eve ilamsız takip yazısı geldi eşim de gene kendisini aradı, avukat başından atarcasına beni 1 hafta sonra arayın şu an işlerim var ilgilenemem dedi.


1 hafta sonra aradık ben dosyaya bakıp size haber vereceğim dedi yine sonuç alamadık. Derken Martın ortasına geldik eşim yaklaşık 1 ay süren ağır bir hastalık geçirdi izin aldı ve işe gidemedi biz durumun üstüne düşemedik. Avukat bu sırada mal varlığı araştırması yapmış ve üzerimde intifa hakkı olan evi görmüş. Eşimi arayarak bir sürü laf saydı üstüne vazife olmayan cümleler kurdu sizin eviniz var paranız var kimseye iyilik yaramaz diyerek evinize haciz yolluyorum, taksit maksit yapmıyorum hadi bakalım diye düzenli ödediğim kartında anlaşmasını da bozduğunu söyleyerek kaba ve sert konuştu.


Benim yasal hakkım bu borcu peşin ödeyecek durumum yoksa taksit yapmak durumunda 2 gün içinde yasal olmadığı halde aile büyüklerimin yanında oturduğum eve haciz yolladı. Bu kez ortağıyla görüştük R**, m* ile görüşüp ikna edip bize geri döneceğini söyledi. 1 hafta ses çıkmadı 2 defa dosyanın durumunu sormak için mesajı yazdık okudu yine cevap vermedi. En son geçen hafta cuma tekrar eve haciz yolladı ve bu arada tapuya haciz koydurdu. Ortağını tekrar aradık neden bize dönmediğini sorduğumuzda M**'yü ikna edememiş bize de verecek cevap bulamamış o yüzden geri dönmemiş.


Ben yasal hakkım olan taksitlendirmeyi istiyorum bu borcu peşin olarak ödeyecek durumum yok haklarımı gerekli her yerde arayacağım Zaten Avukat M**'nün daha önce de bu tarz olayları varmış bütün adliyede dayak yediği konuşuluyor. Yapı Kredi Bankası da bu tarz avukatlarla çalışıp insanların zor durumlarından faydalanıyor. Avukat olması bana ya da eşime alaycı üslupla aşağılayıcı konuşması hakkını ona vermez. Kendisini hiçbir şeye inandırmak zorunda değilim benim olmayan eşyalara veya eve tekrar haciz yollarsa hakkında istihkak davası açtıracağım. Bütün şikayet mercilerine de şikayet edeceğim. Dosyan bende ben ne zaman ve ne istersem onun yaparım derdinde. Tüm konuşmaların ses kaydı elimde mevcuttur.

Beliz Beliz 497 Okunma Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları