30 Ağustos 2014
#2656933

Gratis Ürün Satışı!

Gratis Kozyatağı Carrefour SA Şubesinden almış olduğum One Million isimli parfümü hemen ertesi gün denediğimde kokusunun üzerimde 1 saat bile kalmadığını gördüm. Ne kıyafetimde ne de tenimde. İlk sıkıldığı anda bile çok keskin kokmuyor.Gratis genel merkezle yaptığım şikayet görüşmesinden 2 gün sonra bana dönüş yapıp ürünü şubeye teslim etmem gerektiğini ve laboratuvara göndereceklerini ve "para iadesi" isteğimi laboratuvar sonuçlarına göre değerlendireceklerini söylediler. Ama tedarikçi firmanın ürünlerinin de orijinal olduğunu eklediler.Madem ürün orijinal, laboratuvara neden yolluyorsunuz öyleyse? Ürünün fiyatının piyasadakinin yarısı olmasından anlamamız gerekirdi.

Murat Murat 1.509 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Murat03 Eylül 2014

    Dün bir "call center görevliniz vb." aynı bilgilendirmeyi tekrar yaptı. Soruyorum; 1) Kokusu 1 saat bile kalmayan bir parfümün laboratuvar sonucunun ne çıkmasını bekliyorsunuz? 2) Siz bendeki parfümü laboratuvara göndermek zorunda değilsiniz. Stoklarınızda aynı parti numaralı parfümlerden gönderebilirsiniz. 3) Bendeki numuneyi hangi laboratuvara gönderip hangi analizleri isteyeceksiniz? Laboratuvar akredite bir laboratuvar olacak mı? Hangi kanun ve tebliğ'deki değerlere göre o parfümün orijinal olup olmadığına karar vereceksiniz? 4) One Million isimli parfümü üreten firma sizinle parfüm içeriğini paylaşıyor mu ki içeriğe uygun mu değil mi anlayacaksınız? 5) Ben laboratuvarın sunduğu rapordaki analiz sonuçlarının benim size teslim ettiğim parfüme ait olduğundan nasıl emin olabilirim? 6) Benim size teslim etmemi istediğiniz parfümün laboratuvara ulaştırılması, orada analizlere tabi tutulması ve olası bir durumda bana iade edilmesi arasındaki süreçte esans, koku vb. uçucu maddeler azalacak ve hatta kaybolacaktır. Haliyle benim paketi açılmamış halde aldığım parfüm kendi özelliklerinden gittikçe uzaklaşacaktır. 7) Bu parfümün 100ml fiyatı başka pek çok yerde yaklaşık 260TL iken sizde 200ml'si neden 225TL? Yani yaklaşık 500TL piyasa fiyatı bulunması gereken bir parfümün fiyatı sizde neden 225TL? 8) Müşteri yararını gözeterek ticaret yapıyor olduğunuzu savunuyorsanız ve bunun için kardan 275TL zarar etmeyi göze alıyorsanız neden benim basit bir "para iade" talebimi önemsemez bir tavır içindesiniz? Velhasıl GRATIS markasına duyulan güvenin içinin boş olduğunu net olarak ortaya koyuyorsunuz ve ORİJİNAL ÜRÜN SATMADIĞINIZI'n adeta tasdiki yönünde hareket ediyorsunuz. Ben de bir vatandaş olarak konuyu öncelikle Sağlık Bakanlığına daha sonrasında da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na ileterek ilgili denetimlerin yapılması hususunda ve bakanlıkların ortak çalışma yaptığı akredite laboratuvarlarda konunun incelenmesi üzerine (diğer kozmetik ve gıda ürünleri de dahil olmak üzere) şikayette bulunacağımı bildiririm.

  • Gratis Temsilcisi01 Eylül 2014

    Sayın Yetkili, Şirketimiz, yasal mevzuata uygun şekilde ürün tedarik etmek ve satışa sunmak, özellikle tüketici haklarına ve marka haklarına riayet etmek konularında oldukça hassas davranan, saygın bir kuruluştur. Şirketimize ait mağazalarda satışa sunulan ürünlerin, kullanım kılavuzunda yazılan şekilde kullanıldığı sürece, tüketicilerin sağlığı ve güvenliğine uygun olduğu, orijinal ürünler olduğu, tedarikçi firmalar tarafından yazılı olarak beyan ve teyit edilmektedir. Bu ürünlerin kalitesi de şirketimiz tarafından garanti edilmektedir. Mağazalarımızda satılan ürünlerin tamamı orijinaldir. Müşterimize de bu doğrultuda bilgilendirme yapılacaktır. Bilgilerinize sunarız, Saygılarımızla. Gratis Müşteri Hizmetleri 0 850 210 6 900 [email protected]

Ziyaretçi Yorumları