Google Maps Yanlış Yönlendiriyor

Dilan Dilan6 ay önce

27.07.2019 tarih ve 19:20 'da İzmir Evka 3 metro istasyonundan Menemen Keyifli Park Düğün salonuna doğru Google haritalar uygulamasını kullanarak arkadaşımla yola çıktık. Yıldırım Mahallesi, eski Foça yolu üzerinde bulunan düğün salonuna 500 metre kala uygulama bizi solda bir yola soktu ve 100 metre sonra sağa döndürerek çukurlarla dolu dere kenarında ıssız bir alana soktu. Yolda ansızın çıkan çukurlar yüzünden o gün kullanmış olduğum araç ağır hasar görmüştür. Araç altı çukura çarptığı için aracın kompresörü kırılmış ve araç teçhizatları ciddi zararlar görmüştür.

Söz konusu zarar o gün öğrenilememiş, şehirler arası ailemle yolculuk yaparken klimanın aniden bozulması neticesinde söz konusu hasar tespit edilmiştir. Kompresör kırıldığı için kırık parçalar içine doğru girmiş ve alt takıma zarar vermiştir. Bu yanlış yol yönlendirmesi nedeniyle 2.400,00 TL zararım ortaya çıkmıştır.

Google Maps uygulaması herkes tarafından güvenle kullanabilecek bir uygulama olduğu için veriler sorgulanmamakta sadece alternatif yol seçenekleri uygulanınca bakılmakta. o gün o yolda Google Maps bize alternatif yol dahi vermedi. Şirket yetkililerin sorumluluklarını üstlenmesini rica ediyorum.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler