Google Play ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Türk Telekom Ve Google Play Haksızlığı

186görüntüleme
Serdar
Serdar 06 Kasım 2020 22:14

İstanbul'da yaşıyorum biri 5 ve 7 yaşında iki oğlum var. Küçük oğlum okuma yazma bilmiyor. Dışarı çoğunlukla çıkmıyoruz tabletle zaman geçiriyor zaman zaman. Küçük oğlumun tabletinde çocuk koruması var yine de bugün Google Play'den ücretli oyunlardan yanlışlıkla Türk Telekom'dan mobil ödeme talimatımı daha önce kapatmama rağmen okuma yazma bilmeyen oğluma "Mobil Ödeme Açılsın mı" diye onaylatarak ücretli uygulamaları kontrolsüz şekilde benim rızam olmadan, daha önce arayıp kapatma talimatı vermeme rağmen ücretli kullanıma açtırmışlar. 

Bu çocuğun okuma-yazması yok, idrak yeteneği yok, bu düpedüz kontrolsüz şekilde haksızlıktır. Yasal çerçevede açıklıktan faydalanarak haksızlıktır. Tabletten Google Play uygulamasını silemiyorum, uygulamayı kısıtlayamıyorum. Ebeveyn kontrolü olmasına rağmen 35,99+45,99+35,99 TL ücretlerle 3 oyunu bilinçsiz bir şekilde satın almış görünüyor. 

Geç fark etsem sonuç daha farklı olacaktı. Talimat verip mobil ödememin kapalı olmasına rağmen bu kadar basit ve kolay yollardan bu şekilde ödeme kanallarının açılmasında başta Türk Telekom sonrasında Google Play'in bariz suçu vardır. 117 TL faturam yansıdı benim gibi bu durumda olan belki de yüzlerce mağdur var. Bu döngü de böyle devam ediyor. 

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler