04 Kasım 2015

Goodyear Güvenilir Olmayan Hatalı Lastik Satılıyor!

Temmuz 2015 yılında lastik almak için bir arkadaşımın tavsiyesi ile Detay Otomotiv'e uzun süre kullanacağım bir lastik istedim oradaki arkadaşlarda Sava markalı lastiği tavsiye ettiler. Ben de samimiyetlerine güvenerek 4 adet lastik taktırdım. 2 ay geçmeden bir lastiğim otobanda patlayıp kullanılamaz hale geldi. Bir hafta sonrasında aracımın kışlık bakımını yapmak için servise gittiğimde bir lastiğinde balon yaptığını gördüm. Direk bayiye gittim oradaki yetkili arkadaşlar kullanıcı hatası olduğunu ısrarım üzerine lastiği servise alıp bayiye gönderdiler. 5 gün içerisinde arayacağız dedikleri halde 20 gün sürede aramadılar. Tekrardan uğradığımda lastiğin % 100 kusurlu üretildiği ispatlandı.

Zülküf 1.708 Okunma

Cevaplar

 • Zülküf12 Kasım 2015

  Lastikleri taktıktan bir hafta sonra aracı yıkatmak için yıkamacıya gittim oradakiler lastiklerin balon yaptığını söylediler ben de daha yeni aldığımı belirttim oradan çıkıp bayiye gittim oradaki lastikçi arkadaşa durumu izah ettim oda lastiğin orasında ek parça yeri olduğunu balon değil lastiğin en güçlü tarafı olduğunu belirti bende samimiyetlerine güvenerek inandım bir ay sonra şehir dışına çıktım o lastik otobanda giderken patladı durup değiştirene kadar kullanılamaz hale geldi. Diğeri de balon yaptı iadesini yapıldı parasını geri aldım geri kalan ikisini de şehir içinde korkarak kullanıyorum bakalım onlar ne kadar süre sonra kullanılamaz hale gelecek.

 • Zülküf12 Kasım 2015

  Öncelikle şunu belirtmek istiyorum her şeyde her şey olabilir hatada kusurda her hangi bir yanlışlıkta. Sorunumuzla ilgili firmaya sorunumuzu bildirmek için gidiyoruz hep aynı laflar kasise sert girmişsiniz bir yere girmişsiniz vs. Diğer lastiklerle hiç kasise girilmiyor her halde. 2 ayda lastik yanak yiyor neymiş havası azmış üzerinde yürümüşüz insanlar hayatlarında ilk defa lastik almıyor ve ilk defada araç kullanmıyor. Yazıklar olsun verdiğim paraya acıyorum daha taksiti bitmeden lastik bitiyor.

 • Zülküf06 Kasım 2015

  Temmuz 2015 de arkadaş tavsiyesi ile Goodyear den 4 adet Goodyear sava lastik aldık 2 ay içinde bir tanesi otobanda patlayarak kullanılamaz hale geldi diğeri balon yaptı geri kalanlarda çabuk yıprandı. Balon yapan lastik servise alındı % hatalı üretim çıkarak 110 TL'ye aldığım lastik 75 TL para iadesi yapıldı demem o ki verdiğiniz para karşılığında rezil olmak böyle bir şey. Lastiği satmak için gülücük satan sorun karşısında hep suçlar oldu. Oysaki insanlar bu firmaya güvenip para veriyorlar piyasada kendilerinden daha kaliteli lastik satan küçük firmalar var

 • Goodyear Temsilcisi04 Kasım 2015

  Sayın Zülküf Yalçıntepe, Görüşmemizde de belirttiğimiz gibi lastiğiniz fabrikamızın konusunda uzman teknik müşteri hizmetleri servisi tarafından incelenmiş ve söz konusu lastikte üretim, malzeme ve işçilik hatası olmadığı tespit edilmiştir. Bununla beraber, satış politikamız gereği ve müşteri memnuniyeti açısından konu değerlendirilmiş, oluşan aşınma bedeli tarafınızdan ödenmesi koşulu ile yeni lastik verilmesi kararı alınmıştır. Saygılarımızla, Goodyear Lastikleri T.A.Ş. Teknik Müşteri Hizmetleri Servisi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön