Gold Teknoloji Marketleri'nden Aldığım Telefonun Yazılım Güncellenmiyor!

Sercan Y. |

Gold Teknoloji Marketleri'nden satın aldığım Xperia Z2 telefonumun yazılımını güncelleyemiyorum. Müşteri hizmetlerini aradığımda telefonun Sony Eurasia Türkiye garantisi altında olmadığını belirtti. Biraz araştırdım telefonun orijinal yazılımı olmadığı için güncelleme yapmak mümkün olmuyormuş. Gold Teknoloji Marketleri telefonu satın alırken neden bu konu hakkında bir açıklama yapmıyor. Sony Eurasia garantisi altında değildir ya da bu telefonun güncellemesini yapamazsınız ya da Sony Eurasia Türkiye garantili mi telefonu mu almak istersiniz gibi neden vermiyor. Tüketici olarak biz bunu nereden anlaya biliriz. Onca para veriyoruz bilindik yer diye oradan alıyoruz bu iş çözülmez ise gerekirse mahkemeye kadar gideceğim.

Etiketler :

Yetkili Ser. Yönlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Sercan Y.
  18 Haziran
  13:10

  Saygı değer gold niye garantiye göndereyim? Bozuk telefon mu satın aldım? Ürünüm arızalı değil ki? Neden yazılımı değiştirilmiş güncellenemeyen telefon satıyorsunuz? Hadi sattınız bari belirtin. Oda yok. şimdi de garantiye gönderin diyorsunuz. Sürekli güncelleme için garantiye gönderip telefonsuzmu kalacağım tüketici haklarına gidiyorum her yerde de belirticem bu haksızlığı

 • 15 Haziran
  09:22

  Değerli Müşterimiz,

  Ürün arızası için direk garanti belgesinde yer alan servis noktasına gönderim yapabilirsiniz. Bu konuda servisiniz tarafından detaylı destek sağlanmış olacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.


  Saygılarımızla,
  Gold Bilgisayar A.Ş.

 • 06 Haziran
  09:19

  Değerli Müşterimiz,

  Şikayetinizde belirtmiş olduğunuz konu hakkında inceleme süreci hemen başlatılmıştır. En kısa sürede bu süreç sonuçlanacaktır. Bu süreç içerisinde bize göstermiş olduğunuz anlayışınız için teşekkür ederiz. Tarafınıza telefon ya da mail yolu ile bilgilendirme aktarılacaktır.

  Saygılarımızla,
  Gold Bilgisayar A.Ş.