13 Ekim 2014

Gold Teknoloji Marketleri Ürün İadesini Kabul Etmedi.

Gold'dan 2 sene önce televizyonumuzu alırken ekstra ücret verip 3 yıl garanti uzattık. Televizyonun 2 yıllık garantisi bittikten 3 ay sonra arızalandı ve 14 Ağustos'ta bayrampaşa forum mağazasına götürdük. Ürünü teslim alabileceğime dair mesaj 30 Eylül'de geldi. Ürünün teslim süresi 30 iş gününü geçmesine rağmen iadesi kabul edilmiyor.

Call center ve mail yoluyla şikayetimizi bildirmemize rağmen firma yöneticilerinin ürünün iadesini kabul etmedikleri söylendi. Buna sebep olarak ürünü teslim alabileceğimize dair mesajın bize yasal süre dahilinde gönderildiği sistemlerinde öyle görüldüğü söylendi. Pazartesiden itibaren tüketici haklarına başvurup gerekenin yapılmasını sağlayacağım.

Zeynep 339 Okunma

Cevaplar

 • Zeynep08 Aralık 2015

  Tüketici hakem heyetinin "alınan LG marka televizyonun satıcıya iadesine ve satış bedelinin tüketiciye verilmesi" olarak lehime vermiş olduğu karara mahkemeye giderek itiraz edip 19 Kasım tarihli mahkemede yine kaybettiniz... Mahkeme sonrası müşteri hizmetlerini arayıp ücret iadesi durumunu konuşmak için ilgili bölümle görüşmek istediğimde bir türlü ilgili kişiyle görüşemedim. Müşteri temsilcisi tarafından 3 defa konuyla ilgili detaylar alınarak size en kısa sürede döneceğiz denildiği halde dönüş olmadı. Mahkeme kararının üzerinden 19 gün geçti ve hala televizyonun servis ve Hakem Heyeti sürecindeki vurdumduymaz tavrınız devam ediyor. Neyse icra için gereken sürenin dolmasına az kaldı...

 • Zeynep24 Ekim 2014

  ben de şikayetimde cihazın değişiminin kabul edilmediğini yazdım zaten. ancak cihaz tesliminin 30 iş günü olan yasal süresi 24 Nisan 2011 tarihinde resmi gazetede yayımlanan yönetmeliğe göre b süre 20 iş gününe indirilmiştir. buna rağmen cihaz değişimini kabul etmemeniz tüketici haklarına aykırıdır. itirazımın sebebi de budur.

 • Gold Teknoloji Temsilcisi14 Ekim 2014

  Değerli Müşterimiz, Konu ile ilgili tarafınıza telefonla bilgi verilmiş olup, cihazının değişim işleminin yapılmayacağı paylaşılmıştır. Saygılarımızla, Gold Bilgisayar A.Ş.

 • Gold Teknoloji Temsilcisi13 Ekim 2014

  Değerli Müşterimiz, Şikayetinizde belirtmiş olduğunuz konu hakkında inceleme süreci hemen başlatılmıştır. En kısa sürede bu süreç sonuçlanacaktır. Bu süreç içerisinde bize göstermiş olduğunuz anlayışınız için teşekkür ederiz. Tarafınıza telefon ya da mail yolu ile bilgilendirme aktarılacaktır. Saygılarımızla, Gold Bilgisayar A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön