21 Eylül 2013

Gold Teknoloji Marketleri Ücret İadesini Yapmadı!

18.05.2013 Tarihinde Gold Teknoloji Marketleri firmasından aldığım Galaxt tab 2 marka tablet bilgisayar bozuk olduğundan 1 gün sonra geri yolladım. Kullanıcı hatası diye geri yolladılar.
25.06.2013 tarihinde Sarıyer Kaymakamlığı Tüketici Sorunları Hakem Heyetine cayma hakkımı kullandığı ve para iadesi istediğime dair başvurdum.

23.07.2013 tarihinde para iadesi kararıyla lehime sonuçlandı. Tarihten beridir hala Gold Teknoloji Marketleri ulaşmaya çalışıyoruz. Ya ilgili kişi yok, ya da biz size döneriz ile oyalıyorlar. Firmanın yaptığı iş alenen üstüne yatmak. İcralık olmadan bu parayı almanın yolu yok mu.

Seyithan 112 Okunma

Cevaplar

  • Seyithan21 Ekim 2013

    Şimdi Gold Bilgisayar bir ürün satıyor. O ürün ile ilgili olarak cayma hakkımı kullanıyorum. Olmaz diyorlar. Tüketici hakem heyetine gidiyorum. Benden tüm bilgileri istiyorlar. Ben de şu listedeki bilgileri içeren tüm dökümanları heyete sunuyorum. Ayıplı mala ait fatura (2 sayfa - fotokopi) Kargo detaylı gönderi bilgileri (1 sayfa - internet çıktısı) Kargo gönderi bilgileri (2 sayfa - İnternet çıktısı ) Cayma bildirim dilekçesi (1sayfa - Fotokopi) Posta Alındısı (1 sayfa – Fotokopi ) Ürünün satıldığı web sayfası çıktısı (3 sayfa – Fotokopi ) Garanti Belgesi (1 sayfa – Fotokopi ) Sonra hakem heyeti 7. ayda lehime karar veriyor. Lakin Gold bilgisayar elime karar ulaşmadı diye oyalıyor. Son olarak da Firmayı temsilen 11.102013 tarihinde Kadir ÖZTÜRK adlı Tüketici Hizmetleri Sorumlusu ünvanlı Beyefendi tarafından şu mail atılıyor. "Ek de İthalatçı bilgisi net görünmediği için asıl evrak dan bakılarak bizlere bilgi verebilir misiniz." Ben de onlara şu soruları soruyorum o zaman. Sattığın ürünü kimden aldığını bilmiyor musun? Kestiğin fatura yok mu? Tüketici Hakem Heyetine itiraz süresi de dolmuş. Karar verilmiş, daha neyin ithalatçısını soruyorsun? Yapabiliyorsan dön hakem heyetine sor o zaman. Bana niye soruyorsun ki? Kararı ben mi verdim? İlla diyorlar ki ben son ana kadar bu parayı vermeyeceğim. Ben de diyorum ki o parayı eninde sonunda alacağım. Not: Şu otomatik cevap verme kısmını geçin artık.

  • Gold Teknoloji Temsilcisi23 Eylül 2013

    Değerli Müşterimiz, Şikayetinizde belirtmiş olduğunuz konu hakkında inceleme süreci hemen başlatılmıştır. En kısa sürede bu süreç sonuçlanacaktır. Bu süreç içerisinde bize göstermiş olduğunuz anlayışınız için teşekkür ederiz. Tarafınıza telefon ya da mail yolu ile bilgilendirme aktarılacaktır. Saygılarımızla, Gold.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön