06 Mayıs 2013

Gold Teknoloji Marketleri Başka Kişiye Teslimat!

Gold.com.tr'den samsung tablet pc satın aldım. Yurtiçi kargo'yu tercih etmeme rağmen ürün MNG Kargo ile gönderilmiş ve firma ürünü çalıştığım yerdeki birine teslim etmiş. Ürüne ulaştığımda kutusunun ezilmiş ve ürünün kırılmış olduğunu gördüm. Gold'u aradığımda kargo firmasına tutanak tutturmamı istediler.

Kargo firması ise tutanak tutmayı reddederek her seferinde telefonu yüzüme kapattı. Mesafeli satış sözleşmesinde "mal/hizmetin teslimi alıcının talep ettiği adreste kendisine yapılır." İbaresi var ve Gold.com.tr bu konuda benim yasal muhatabımdır. Gold tutanak istiyor ve kargo şirketi sorumluluk kabul etmiyor. Konuyla ilgili tüketici hakem heyetine başvuracağım.

E. 39 Okunma

Cevaplar

  • Gold Teknoloji Temsilcisi07 Mayıs 2013

    Değerli Müşterimiz; Konu hakkında kargo birimiyle görüşerek destek alabilirsiniz. Saygılarımızla, Gold.com.tr

  • E. 06 Mayıs 2013

    Değerli satıcı, kargo şirketi ürünü tanımadığım birine teslim etmiş. Lütfen mesafeli satış sözleşmesinin 4. 5. Ve 7. Maddelerini tekrar okuyun. Özetle "ürün müşterinin kendisine belirtilen adreste teslim edilir" yazıyor. Kargo şirketi ürünü herhangi birine teslim edebilir mi? Örneğin adrese yakın bir yerde yolda yürümekte olan bir vatandaş da ürünü teslim alabilir mi? Bu soruma samimiyetle yanıt verin, tüketici hakem heyetine verdiğim dilekçemi geri çekeceğim. Kaymakamlıktan verilen bilgiye göre 2 hafta içinde, satış sözleşmesini ihlal ettiğinize dair tebligat tarafınıza yapılacak.

  • Gold Teknoloji Temsilcisi06 Mayıs 2013

    Değerli Müşterimiz; Konu hakkında kargonun dış kutusunda ezilme ya da hasar mevcut ise siparişin teslim alınmaması gerekmektedir. Teslim almanız üzerine kargo birimiyle görüşerek tazmin işlemini başlatmanız gerekmektedir. Saygılarımızla, Gold.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön