Gold Teknoloji Kronik Arızada Telefonumu Garanti Dışı Bırakıp Üstüne Başka Bir Hasarla Geri Yolladı

Enes B. |

05/11/2014 tarihinde Gold Outlet ürünlerinden olan farklı bir satıcıdan garantili bir General Mobile Discovery satın aldım. Cihaz mart ayında kronik şarj soketi arızası verdi ve gold teknolojinin kendi teknik sevisi olan pegasus bilgi teknolojilerine yolladık. 10 12 gün sonra 01/04/2014 tarihinde cihaz tamir edilmiş bir şekilde elime ulaştı. Yaklaşık 5 ay sonra aynı sorunu tekrar verdi ve bayramdan önce garanti devam ettiği için tekrar pegasus yolladım. Cihaz bayramdan sonra geldi ve kullanıcı hatası diye garanti dışı bırakılmış, 370 TL ücret istiyorlar. Ek olarak gittiğinde şebekesinde sorun olmayan cihazın şimdi şebeke sorunu var. Şebeke bir türlü gelmiyor. O suçu da benim üstüme attılar.

Etiketler :

Garanti Kapsam Çağrı Merkezi Sorun Çözme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Enes B.
  12 Temmuz
  18:02

  Cihazda tekrar aynı sorun meydana geldi. Şarj soketi çalışmıyor...

 • Enes B.
  15 Aralık
  17:11

  Cihazın garanti süresi bitti, teknik servis yaptık yolladık diyor ancak bu cihaz düzgün kullanım sonucu 2 3 hafta sonra gene aynı duruma gelecek ve garanti süresi bitmiş olacak. Buna çözüm bulabilecek miyiz?

 • 14 Aralık
  09:36

  Değerli Müşterimiz,

  Konuyu Pegasus Teknik servis ile görüşebilirsiniz.0216 645 92 99 telefon numarasıdır size destek olabilecek birim yetkili servis firmasıdır.Ürününüz teknik servisinde onarım yapılmış size gönderilmiş gözükmekte geçici bir çözüm olduğunu düşünüyorsunuz durumu yetkili firma ile paylaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla,
  Gold Bilgisayar A.Ş.

 • Enes B.
  14 Aralık
  08:20

  Cihaz kargolanmış ancak yapılan işlem aynı, geçici çözüm uygulanmış. Şarj soketi lehimlenmiş yazıyor. Bir iki hafta içinde cihaz tekrardan aynı sorunu verecek. Ayrıca bu sefer kargoyu alıcı ödemeli yollamışsınız.

 • Enes B.
  21 Kasım
  12:30

  Cihaz herhangi bir dışarıdan etkiye maruz kalmamasına rağmen şu an tekrar aynı sorunun haberlerini vermeye başladı, şarj olması için elle yön vermeniz gerekiyor. Daha önceki yorumda söylediğim gibi geçici çözüm yapılmış galiba, sonuç...

 • 17 Kasım
  10:04

  Değerli Müşterimiz,

  Tarafınıza telefon ile bilgi verildi.Normal şartlar altında ürün garanti dışıdır ancak bir defaya mahsus müşteri memnuniyeti adına ücretsiz onarımı sağlanmıştır ve test aşamasından geçmiştir. Ürünün tüm sorunları giderilmiştir.

  Saygılarımızla,
  Gold Bilgisayar A.Ş.

 • Enes B.
  30 Ekim
  10:27

  Şikayetler ilgili geri dönüş yaptılar, cihazı geri istediler ve tamirinin yapılacağını söylediler. Şimdiden teşekkürler.

 • 30 Ekim
  09:25

  Değerli Müşterimiz,

  Şikayetinizde belirtmiş olduğunuz konu hakkında inceleme süreci hemen başlatılmıştır. En kısa sürede bu süreç sonuçlanacaktır. Bu süreç içerisinde bize göstermiş olduğunuz anlayışınız için teşekkür ederiz. Tarafınıza telefon ya da mail yolu ile bilgilendirme aktarılacaktır.

  Saygılarımızla,
  Gold Bilgisayar A.Ş.

 • Enes B.
  28 Ekim
  17:58

  Telefonu kargolamadan 1 gün öncesine kadar Avea hat takılı ve aktif görüşme yapılıyordu. Telefonu normal olarak kullanabiliyordum. Şuan telefonu hiçbir şekilde kullanamıyorum. Çözüm bekliyorum.

 • Enes B.
  28 Ekim
  17:57

  Telefonu ikinci defa pegasusa yolladım. Cihaz hiç kontrol edilmeden ve tarafıma bilgi verilmeden 23/10/2015 tarihinde bana gönderildi. Pegasus servistekilerle iletişim kurduk ancak sonuç alınamadı. Cihaz ilk yolladığımda elle temas ile şarj alıyordu. Şuan hiçbir şekilde şarj almıyor. Soketi komple yerinden sökerek geri yollamışlar. Ek olarak yukarıda da belirttiğim gibi herhangi bir şebeke sorunu olmayan cihazın şimdi şebeke sorunu var. Hat takınca pin giriliyor, şebeke gelmiyor. Ben bu telefonu kargolamadan 1 gün önceye kadar kullanıyordum. Şuan telefon kullanılamıyor. Servisteki bayan geldiğinde sorun olmadığını nereden bilelim gibi bir imada bulundu.