10 Eylül 2013 #2003067

Gold Teknoloji Marketleri Farklı Ülkeler İçin Üretilmiş Telefonları İthal Etme!

Yaklaşık 1 yıl önce aldığım telefonum için, üretici firma Avrupa ve Türkiye için son güncelleme hizmetini sundu. Telefonumun neden güncelleme almadığını öğrenmek için üreticinin Türkiye temsilcisi ile yaptığım görüşmede, telefonumun Türkiye için değil Endonezya için üretilmiş olduğunu dolayısı ile Endonezya güncellemesini beklemem gerektiğini yazılı ve sözlü olarak ilettiler.


Bu durumu öğrenmeme müteakip, ürünü satın aldığım firmanın müşteri temsilcisi ile görüşüp, Türkiye'de Endonezya için üretilmiş bir telefonu kullanmak istemediğimi, ürünü satın alırken tarafıma böyle bir durumun baştan açıklanmadığını ilettim. Yaklaşık 3 haftadır belirli aralıklarla arıyorum tek bir yanıt bile alamadım. Gold Teknoloji Marketleri'nden şikayetçiyim.

Faruk 87 Okunma

Cevaplar

 • Faruk13 Eylül 2013

  Belirttiğim süreler içerisinde (yaklaşık 4 hafta)şikayetime cevaben yazdıkları, ürün iade değişimine yönelik kararı vermeyi başaramamıştır (değişecek, iade edilecek veya işlem yapılmayacak karar bu kadar basit iken). Bu süre içerisinde şikayetime yönelik, bilgi edinmek için olsa dahi, tarafıma herhangi bir dönüş yapılmamıştır. Taraflarınca bir çözüm bulacaklarınıda ummamaktayım. Bu cevapları okuyupta "sallayın gitsin şunu" dediğinizi duyar gibiyim sayın GOLD yetkilileri. Ama üreticinin başka bir ülke için ürettiği ürünü, sitenizde ithalat veye distirbitör ürünü olarak belirtmeden, garanti şartlarını açıklamadan satmanın nasıl bir yaptırım gerektirdiğini, hukuksal açıdan bütünüyle araştırılması için çalışmalarıma başlayacağım. Saygılarımla.

 • Gold Bilgisayar Temsilcisi10 Eylül 2013

  Değerli Müşterimiz, Yetkili servis tarafından iade veya değişim onaylanırsa işlem yapabiliriz. Diğer taktirde iade veya değişim yapılmamaktadır. Saygılarımızla, Gold.com.tr

 • Faruk10 Eylül 2013

  Sayın Yetkili, Üç haftalık bir süreçte bu konu ile ilgili talebimi sizlere, telefon görüşmesi ile defalarca aktardım. Yaptığım her görüşmede "konu, ilgili birimlere aktarılıyor, sizlere en kısa sürede dönüş yapılacaktır" yanıtını aldım. En son yaptığım görüşmede, bu konuyu, tarafınızca hiç bir işlem yapılmaması nedeniyle askıya almanızı, konun hukuksal yöntemlerle daha sonra tekrar ele alınacağını sizlere iletmiştim. Dolayısı ile bu portal üzerindeki şikayet amacım, problemin çözümü için değil, firmanızın satış sonrası hizmet politikasını gündeme getirmektir. Saygılarımla.

 • Gold Bilgisayar Temsilcisi10 Eylül 2013

  Değerli Müşterimiz, Şikayetinizde belirtmiş olduğunuz konu hakkında inceleme süreci hemen başlatılmıştır. En kısa sürede bu süreç sonuçlanacaktır. Bu süreç içerisinde bize göstermiş olduğunuz anlayışınız için teşekkür ederiz. Tarafınıza telefon ya da mail yolu ile bilgilendirme aktarılacaktır. Saygılarımızla, Gold.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön