24 Ekim
#12846027

Godaddy Haklarımı Yok Etti

Godaddy.com'dan 23.12.2018 tarihinde web sitem Golfinlife.com için 1 yıllık süre için SSL sertifikası satın aldım. 24.10.2019 tarihinde kredi kartımdan Godaddy.com'dan tekrar para çekildiğini gördüm.


Hizmet merkezlerini aradığımda, yukarıda iletilen sertifikanın 2 ay önceden yenilendiği bilgisi bana iletildi. Kartımdan çekilen tutar 298,53 TL. Bu yenilemeyi kabul etmediğimi ve kartıma çekilen paranın derhal iade edilmesini istedim.


Hizmet merkezi parayı iade edebilmek için üründen vazgeçtiğimi söylememi, ayrıca iptal edilirse geçmişte satın alınan ürünün de iptal olacağını iletti.


Kendilerine mevcut ürünümün 12 ay için peşin satın aldığımı, halen 2 ay kullanım süresi olduğunu, sadece yenilemeyi iptal istediğimi, mevcut ürünüm için kalan 2 aylık parasını ödediğim hizmetin yok edilemeyeceğini ilettim.


24.10.2019’de saat 16:15-17:00 saatleri arasında 45 dakikalık bu görüşmeden bir sonuç çıkmadı. Görüşme kaydı kendilerinde mevcuttur. (Telefon numaraları 0850 390 75 46) Bu resmen insanların parasını yok etmektir. Kredi kartımdan çekilen tutarın iadesi ve mevcutta parasının ödediğim ürünün iptalinin önlenmesi için şikayetimi yazıyorum.

Serhan Serhan 747 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Serhan09 Kasım

    Merhaba, Sorun sadece yenileme değil, konunun aslını çarpıtmışsınız. 12 ay için peşin satın aldığım ssl sertifikasının halen 2 ay kullanım süresi olduğunu, sadece yenilemeyi iptal istediğimi hizmet merkezine ilettim. Siz ise mevcut ürünümün de (12 aylık parasını ödediğim hizmetin de) iptal edileceğini ilettiniz ve bana kalan 2 aylık süre için bir iade de yapılmayacağını belirttiniz. Siz hangi hakla 12 ay parasını peşin ödediğim ürünün 2 aylık kısmını gasp edersiniz? Bunun cevabını sizden talep ediyorum Serhan

  • Godaddy Temsilcisi06 Kasım

    Merhabalar Serhan Bey, Hattımızı aradığınızda görüştüğünüz arkadaşın size belirttiği, ayrıca email ile önceden bilgilendirildiğiniz üzere, SSL sertifikası site içeriğinde ki veri akışını şifrelediği ve bu sebeple oluşucak güvenlik açıklarını engellemek adına süre dolum tarihinden 60 gün öncesinden yenilenir. Bu yenileme koşulları site içerisinde de belirtilmektedir. Herhangi bir ürünün iadesi yapılabilmesi için, öncelikle ürün hesaptan silinmelidir. Mağdur olmamanız adına görüştüğünüz arkadaş, 24.12.2019 yani Aralık ayının sonunda bizimle iletişime geçtiğinizde iadenin yapılacağının garantisini belirtmiştir. Bu durumda herhangi bir kaybınız veya mağduriyetiniz olmayacaktır. Size yenileme işleminden önce gönderilmiş olan email (ektede görebilirsinzi) ulaştıktan sonra otomatik yenilemeyi kapatabilirdiniz. Bu durumda ürününüz aynı şekilde 24.12.2019 Aralık sonunu kadar çalışıp, yenilenmediği için otomatik hesaptan silinecekti. Bunun dışında herhangi bir sorunuz olursa, 0850 390 7546’dan Türkçe destek veren müşteri hizmetleri ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz canlı sohbet üzerinden de kendileriyle görüşebilirsiniz: http://go2l.ink/1vYV

Ziyaretçi Yorumları