Visit Xolvie, to read complaints and reviews, or file yours.
Global Satış ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Yalan'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız boş yıldız

Global Satış  Avukatlık Bürosu Ve Çalışanlardan Şikayetçiyim

39.154görüntüleme
Yalan
Yalan 2 hafta önce

16.09.2022 Global Satış diye bir yerden mesaj geldi. Mesajda '' sipariş verdiğiniz ürüne ilişkin icra takibi başlatılması için hukuk ofisine devredilen dosyanıza avukatlık ücreti ve masraflar eklenmemesi için acilen hukuk ofisi ile irtibata geçiniz. Hukuk bürosu diye bir yerin telefon numarasını veren mesaj geldi. Benim öyle bir siparişim olmamıştır. Olsaydı elime ne bir ürün ne de ben kargo görevlisine ödeme yapmadım. Almadığım ürünün ne ödemesini yapılacak? Hakkımda usulsüzce yapılacak olan tüm işlemlerden şikayetçiyim.

Gelişme
Gelişme

2 hafta önce

Kargoyu teslim almayan müşterilere karşı icra takibi yapılacağı tehdidini sıklıkla duyar olduk. Genelde internet üzerinden yapılan alışverişlerde, ürünü teslim almayan müşteriye karşı kargonuzu teslim almazsanız kargo ücretini ödemek zorundasınız veya icra takibi yapacağız şeklinde karşılıklar verilebiliyor. Peki kargonuzu teslim almadığınız için sizden herhangi bir ücret talep edilebilir mi? Ayrıca müşteriye ürünü teslim almadığı için kargo ücretine yönelik icra takibi yapılacağı şeklinde tehditler de satıcılar tarafından ileri sürülebilmektedir. Fakat bu talep hukuki olmadığı gibi, kargo ücretinin icra takibi kanalıyla istenmesi halinde itiraz yoluna başvurmak ve ilgili icra takibini durdurmak gereklidir. Bu nedenle her ne kadar kargo ücretine yönelik icra takibi yapılacağı tehdidi ileri sürülüyorsa da burada olası bir icra takibi halinde süresi içerisinde işlem tesis etmek ve borca itiraz etmek gereklidir. Satıcının böyle bir talepte bulunması halinde hukuka uyarlık bulunmamaktadır.

Ayrıca kapıda ödemeli ürünü teslim almadığınız için kargo ücreti ödemeyi bırakın, teslim aldıktan sonra dahi iade kargo ücretini satıcının karşılaması gerekmektedir (Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği m. 13/3). Dolayısıyla tarafınızdan kargo ücreti adı altında herhangi bir ücret talep edilmesi (teslim alınmayan kargodan dolayı) hukuka uygun değildir. Ayrıca ürünü teslim almaya zorlamak adına kargo ücretini tüketiciye ödetmeye çalıştırmak hukuki değildir. Tüketiciler kapıda ödemeli olarak ödemek üzere sipariş verdikleri ürünleri teslim almak zorunda değildir. Bu konuda bir zorlama yapılamayacak, müşteri dilerse siparişi satın almaktan vazgeçebilecektir. Sonuç olarak, tüketici ürünü teslim almadığında kargo ücretini ödemek zorunda değildir. Ürünü iade etmek istediğinde iade kargo ücretini ödemekle yükümlü değildir.

Diğer yandan gerçek satıcıların dışında, kargo ücreti adı altında yanıltıcılar tarafından cüzi ücretler talep edilerek insanlar yanıltılmaktadır. Kargo ücreti adı altında ücret talep edilmesi durumunda, talep eden kişi gerçek bir satıcı değilse yanıltıcılık suçu gündeme gelebilecek ve cezalandırma söz konusu olabilecektir.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

13 Yorum

Yusuf
Yusuf
 

Aynı mesaj bana da her hafta gönderiyorlar CİMER'e yazdım bakalım ne olacak

Eyyup
Eyyup
 

Zamanında teslim edilmeyen ve teslim il ve ilçesi farklı yere gönderenler ne olacakmış?

Nursen
Nursen
 

Asli Hanım. Telefonuma gelen mesajların ekran görüntüsünü aldım. CİMER'e dilekçe yazdım. Resimleri yükledim. 1 hafta sonra çalıştığım için muhtarlığa Cumhuriyet başsavcılığına çağrı belgesini bırakmışlar gittim orada da ilgili başsavcı ile görüşüp huzurunda ifade verdim. Telefondaki mesajlarımı gösterdim. İlgi olarak dosyama eklendi. Tamam denildi. Artık mesaj gelmez icraya da veremezler dedi. Mesaj gelirse tekrar haberimiz olsun denildi. Direk CİMER'e yazın.

 1
Sümeyye
Sümeyye
 

Merhaba bana da bir sürü mesaj geldi ne yapmam gerekiyor nasıl bir yol izlediniz yardımcı olur musunuz

 1
Fatma
Fatma
 

Banada aynı mesaj geldi bende hakımda usulsüzce yapılacak olan tüm işlemlerden şikayetçiyim

Nursen
Nursen
 

Global satıştan bana da mesajlar geliyordu savcılığa şikayet ettim eğer 10 dan fazla olursa imiş mesaj haklarında işlem yapacaklarını söylediler bende tam 13 adet mesaj vardı şikayet ettim ve o gün bugündür mesajlarım sustu. Devam ederse mesajlar yine eski dosya numarasıyla işlem görecekler. Ama 6 aydır mesaj gelmiyor. Unutmadan Şunu da eklim 2 farklı hukuk a vermişler diğerinden ona ondan diğerine devredilip duruyordu. O hukuk firmalarınıda şikayet ettim. 3. Farklı hukuk firması olursa ki olmadı onu da eski dosya no ile birleşecek dedi savcı bey sağ olsun.

 3
Satı
Satı
 

Aynı mesajı ilk kez bugün ben de aldım. E-devletinizden kontrol ettiniz mi Nursen Hanım? Herhangi bir icra süreci başlatılmış mı iddia ettikleri gibi?

 1
Kuluhan
Kuluhan
 

Aynı mesaj bugün banada geldi aynı ben ne bir şey aldım ne de bana ulaşan bir kargovar

 4
Aslı
Aslı
 

Nereye şikayet ettiniz nasıl bir yol izlediniz acaba açıklamalı anlatsanız bizde bilgilnsek

 2
Mizgin
Mizgin
 

Banada aynı mesajlar gelip gelip duruyor. Hakkımda bilgim dahilinde olmadan yapılan ya da yapılacak olan işlemlerden sorumlu değilim şikayetçiyim.

 1
Nevin
Nevin
 

Bana da aynı mesaj geldi. Ben buradan hiç alışveriş yapmadım. Kargo da gelmedi. Şikayetçiyim.

 2
Kadriye
Kadriye
 

Aynı mesaj bana da geldi ben de şikayetçiyim.

 4
Neşe
Neşe
 

Bana da geldi bende şikayetçiyim ve buraya da attım mesajı

 7

Benzer Şikayetler

profile
  • 89görüntüleme
  • 3 gün önce

Global Satış Gmz Hukuk Bürosu Hakkında Yasal İşlem Yapılsın...

Gmz hukuk avukatlık bürosu ve çalışanlardan şikayetçiyim 2019 internet üzerinden 70 TL tutarında kapıda ödemeli spor aleti aldım uzun süre boyunca beklediğim halde elime geçmedi. Aradan bir yıl sonra benden kargo ücreti talep ettiler. Bende almadığım bir ürünün kargo ücretini ödemeyeceğimi belirttim...

Devamını oku
profile
  • 556görüntüleme
  • 3 gün önce

Global Satış Şikayet Dilekçesi

Global hukuk ve çalışanlardan şikayetçiyim. 03.10.2022 tarihinde bu bürodan mesaj geldi. Mesajda'' sipariş verdiğiniz ürüne ilişkin icra takibi başlatılması için hukuk ofisine devredilen dosyanıza avukatlık ücreti ve masraflar eklenmemesi için acilen hukuk ofisi ile irtibata geçiniz. Hukuk bürosu di...

Devamını oku
  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi
profile
  • 1.762görüntüleme
  • 3 gün önce

Global Satış Avukatlık Ve Bürosundan

Global satış avukatlık bürosu ve çalışanlardan 03.10.2022 tarihinde mesaj geldi ve. Mesajda'' sipariş verdiğiniz ürüne ilişkin icra takibi başlatılması için hukuk ofisine devredilen dosyanıza avukatlık ücreti ve masraflar eklenmemesi için acilen hukuk ofisi ile irtibata geçiniz. Hukuk bürosu diye bi...

Devamını oku
  • profile
  • profile
2 Destekçi
profile
  • 5.460görüntüleme
  • 6 gün önce

Hukuk Bürosu Ve Global Satış

30.09.2022 Global Satış diye bir yerden mesaj geldi. Mesajda '' sipariş verdiğiniz ürüne ilişkin icra takibi başlatılması için hukuk ofisine devredilen dosyanıza avukatlık ücreti ve masraflar eklenmemesi için acilen hukuk ofisi ile irtibata geçiniz. Hukuk bürosu diye bir yerin telefon numarasını ver...

Devamını oku
Hukuk Bürosu Ve Global Satış
  • profile
  • profile
2 Destekçi
profile
  • 5.427görüntüleme
  • 6 gün önce

Global Satış Gmz Hukuk Avukatlık Bürosu

Gmz hukuk avukatlık bürosu ve çalışanlardan şikayetçiyim 30.09.2022 tarihinde bu bürodan mesaj geldi. Mesajda'' sipariş verdiğiniz ürüne ilişkin icra takibi başlatılması için hukuk ofisine devredilen dosyanıza avukatlık ücreti ve masraflar eklenmemesi için acilen hukuk ofisi ile irtibata geçiniz. Hu...

Devamını oku
  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi