11 Ocak
Yorum Yap
#11436134

GittiGidiyor'un Satıcının Tarafını Tutma Haksızlığı!

GittiGidiyor'da 24metrekare adlı firmadan aldığım Philips kulaklığın bir tarafındaki yastığı kablosu koymadan kendini attı. İade/cayma hakkımı sıfır risk kapsamında kullanmak için satıcıdan kargo bilgisi alarak yolladım ama satıcı servise yollayıp servis sonucu alınan karar olmadan paramı iade etmeyeceğini söyledi. "Ürünü iade etmenizi takip eden 3 iş günü + 24 saat içinde satıcı ürünü teslim aldığını onaylayacak ve ürün bedeli size iade edilecektir. " deniyor, fakat uygulama başka. Para havuz hesabında olmasına rağmen GittiGidiyor'da satıcının tarafını tutarak parama el koyuyor. Günlerce müşteri hizmetleri ile konuştum yardımcı olmadılar. Zaten arayamadığınız bir sistemleri var, saatlerce sitede vip kodu arıyorsunuz.


Sonuçta beni çözüm merkezine yönlendirdiler ama onlar da her mailde bir başka kişi yanıt verdiği için aranmak istiyorum dememe rağmen tekrar tekrar konu neydi diye soruyor. Şu ana kadar siteden 3 ürün aldım, ilki hiç gelmedi, ikincisi farklı ürün geldi ve bu defa da sorun, her defasında site işetipi etik ahlakı olmayan satıcılar yüzünden hesabı kapattım ama ya değişmişse diye yıllar sonra tekrar denedim, kesinlikle kapatıp gerekirse hakkımı aramak için hukuki yollara başvuracağım. 3 günde sıkıntı çıkaran ürün için herhangi birinin beni bu kadar yormaya ve üzmeye hakkı yok!

Fatma Fatma 922 Okunma 1 Yorum Yap

Cevaplar

 • Fatma11 Şubat

  Bundan sonrası için hakkımı Tüketici Hakem Heyeti üzerinden arayacağım ki başıma gelen olayı başka kisiler de yaşamasın, keşke ilk günden oraya başvurup bu kadar yorulup üzülmeseydim.

 • Fatma11 Şubat

  Kesinlikle telefonda belirttiğim gibi bahsi gecen ürün satıcıda kalabilir, isterse aynı urunu başka müşteriye de satabilir, isterseniz havuzdaki ürün bedelini de satıcıya yollayabilirsiniz. Bana ürün yüzünden yaşadığım sikinti yüzünden tanımlanan çeki kullanmadığım gibi tanımlanacak herhangi bir çeki de kullanmayacağım. Sıfır risk politikası uygulanmayan bu şekilde satıcıların bulunduğu bir platformda durmak istemiyorum, daha önce de başka satıcı satin aldığım ürünüm yerine farklı ürün yollamıştı, kesinlikle bu şekilde müşteriyi yorup uzmeniz etik değil. Hesabımı silmek istiyorum ama engelleniyorum, lütfen hesabımı silin. Urunun haksiz şekilde alıkoyulan bedelini tarafıma iade etseniz dahi durmak istemiyorum, lütfen hesabımı silin, GittiGidiyor ismini bir daha asla duymak istemiyorum.

 • GittiGidiyor Temsilcisi11 Şubat

  Değerli kullanıcımız, Kullanıcımıza Şikayetvar.com'a tanımladığı telefon numarası üzerinden ulaşılarak bilgi verilmiştir. Her türlü talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. yardim.gittigidiyor.com/musteri-hizmetleri Saygılarımızla, GittiGidiyor.

 • Fatma03 Şubat

  Yasal sure geçtiği halde hiçbir bilgi verilmedi ve indirim tanımlayacağız seklinde mail atıldı, adil olmayan ve haksiz şekilde kazanç elde edilmeye çalışılıyor.

 • Fatma14 Ocak

  Sorun çözülmediği halde neden yeşil işaret görünüyor acaba yazının yanında?

 • Fatma14 Ocak

  Benim kabul edemediğim zaten bu bahsedilen süreç, iade/cayma hakkı ve sıfır risk kapsamında bu süreci beklememi gerektiren bir açıklama olmadığı gibi 3 gün içinde sıkıntı yaşatan ürünü de beklememi benden talep edemezsiniz. Çözüm merkezi tarafından pazartesi aranacağım söylenmişti, henüz bir dönüş olmadı. Verdiğiniz hediye çekini de kullanmayacağım kesinlikle ve en kısa sürede üyeliğimi bir daha dönüş yapmamak üzere iptal edeceğim.

 • GittiGidiyor Temsilcisi14 Ocak

  Değerli kullanıcımız, Yapılan incelemede tarafınıza bilgilendirme yapıldığı ve ilgili ürünün teknik servis sürecinde olduğu görülmektedir. Süreç sonuçlandığında tarafınıza geri dönüş yapılacaktır. Üye girişi yaptıktan sonra http://yardim.gittigidiyor.com/musteri-hizmetleri bağlantısı üzerinden size uygun kategori seçiminin ardından Canlı Yardım, Bizi Arayın veya Bize Yazın destek alanlarından da bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, GittiGidiyor

 • Fatma12 Ocak

  Çözüm merkezi tarafından arandım, çok yardımsever ve kibar biriydi karşıdaki kişi, sıkıntı çözülene kadar (kullanmak istemesem de) hediye çeki tanımlandı. Her şey bir yana satıcılara güvenimi kaybettim, çözüm merkezinin duyarlı olma durumu sebebiyle hukuki yollara gitmek yerine bekleyip sonucu görmeye karar verdim.

 • Fatma11 Ocak

  Philips SHL3075WT/00 başageçmeli mikrofonlu kulaklık beyaz (#397318192)

 • Fatma11 Ocak

  İki defa iade başvurusu yaptım ve site iade kargo bilgisi girişi yaparken de defalarca hata verdi, sistem tamamen sıkıntılı.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler