26 Mart 2013 #1706484

GittiGidiyor Sözde Destek!

Alınan ürünlerle yada satıcılarla sorun yaşamam her zaman ve her yerde olabileceği gibi Gittigidiyorda da mümkün. Destek hattından yardım almak mümkün değil.Çünkü ne zaman mağdur edilsem ki bu arada Gittigidiyor profilim 80 işlemde %100 'dür.


Evet, ne zaman mağdur edilsem destek hattına şikayet etmek istesem sürekli satıcıyı kolluyorlar ve son olarakta yeni uydurmuş oldukları haklı olmanıza karşın satıcılara olumsuz yorum vermek için 1 hafta bekleme süresiyle alıcıları bezdirdiler. Neymiş satıcının profili iyiymiş.%95 ¿ bende 100 ün 95 ten büyük olduğunu sanıyordum. Olumsuz yorum yapamıyorum. 1 hafta sonra inşallah böyle olmaz diyorum.

Eyüp 95 Okunma

Cevaplar

  • Eyüp01 Aralık 2013

    Verilen cevaplarla benim yorumum arasında bir bağ kuramıyorum. neden acaba ?

  • Eyüp26 Mart 2013

    Yorumun kurallara uygunluğundan bahsederek insanların benim argo, hakaret yada farklı içerikte bir yorum yazdığımı düşmesini farkında olarak yada olmayarak sağlıyorsunuz. Öncelikle bu cevabınızdaki art niyetinizi ortaya koyuyor! bu 1. si ,2. ise satıcıya zaten 4 günlük bir ürün gönderim süresi tanınması oldukça yeterli bir süre ki zaten her mesajımda bu uyduruk sisteminizden bahsediyorum ama hiç bir şekilde dikkate almadığınız gibi sözünü bile etmiyorsunuz, kısacası önerileri umursamadan görmezden geliyorsunuz. 3. sü zaten kendi cevabınızda da tamamen satıcı odaklı olduğunuz ortada. 4. sü de unutmayınız ki alıcılar olduğu müddetçe satış mümkündür. Bu satıcıya elinde olmayan ürünü listeleyip alıcıyı hiçe sayarak 4 gün boyunca ürünü göndermeyip hem de en azından alıcıyı daha fazla mağdur etmemek adına satışı iptal etmeyerek 4 günlük süresini fazlasıyla alıcıyı mağdur etmek adına kullanmıştır. ve ben bu satıcıya yorum yapabilmek için 1 hafta bekleyeceğim ve tabiki o kadar iş güç arasında unutmazsam yorum yapacağım öyle mi? Peki bu arada benim gibi 4 günü çalınan ve 4 gün boyunca parası rehin kalan alıcılar ne olacak? satıcı alıcıyı umursamamış, cevap verme zahmetinde bile bulunmamış ve satış TEK TARAFLI olarak iptal edilmiş, bu durumda satıcı neyi nasıl telafi edecek anlamakta zorlanıyorum. Size de benim ve diğer bu şekilde mağdur edilmiş ve anında yorum yapma ve puanlama hakkı sizin uyduruk kurallarınız yüzünden elinden alınmış alıcıları anlamak adına aynı durumda kendinizi hayal etmenizi istiyorum, belki o zaman durumun hassasiyetini anlarsınız! Hatta şu da var, satıcı ürün sayfasında belirli bir saate kadar alınan siparişlerin aynı gün içerisinde kargoya verileceği bilgisini girmiş! Bu durumlarda 1 gün sonrasına sarkan gönderilerde bile alıcı haklı olarak satışı iptal edebilmeli!!!

  • GittiGidiyor Temsilcisi26 Mart 2013

    Değerli kullanıcımız, 801999 numaralı Destek Hattı fişi üzerinden yetkili arkadaşlarımıza, satıcı profiline yansıtılmasını istediğiniz, ancak daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi, GittiGidiyor puan ve yorum kurallarına uygun olan yorumunuzu iletmenizi rica ederiz. Ayrıca, Puan-yorum sistemimiz hakkında size bilgi vermek istiyoruz; Yaptığımız araştırmalarda, satıcıların olumsuz puan almalarının ardından alıcılara yardımcı olmak istemediği ve profil yüzdelerinin düşmesi nedeniyle satış motivasyonlarının kırıldığı tespit edilmiş, bu nedenle, verilecek puanlama sisteme yansıtılmadan önce satıcının bilgilendirilebileceği telafi süreci sistemi uygulamaya alınmıştır. Bu uygulama sayesinde satıcılar olumsuz puanlama almamak adına alıcıların yaşadığı sorunlara daha hızlı yanıt vermekte ve yardımcı olmaktadır. Bu hak 100'ün üzerinde işlem sayısına sahip ve profil yüzdesi %95'in üzerinde olan satıcılara tanınmaktadır. Ancak kriteri sağlayan tüm kullanıcılara tanınan bu hakkın alışveriş yapmış olduğunuz satıcılara tanınmaması GittiGidiyor'un çalışma sistemini ve işlemler için oluşturulan kuralların güvenilirliğini olumsuz yönde etkileyecektir. Bu nedenle bu süreci bekleyerek puan ve yorum hakkınızı kullanmanızı rica ediyoruz. Ayrıca, telafi süreci sonunda puan ve yorum hakkınızı talep ettiğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Satıcı, kendisine tanınan telafi süreçlerini verimli kullanmadığı takdirde, profil yüzdesi %95'in altına düşecek, dolayısıyla kendisine tekrar telafi süreci hakkı doğmayacaktır. Nötr yorumlar telafi sürecinden geçtiğimiz aylarda çıkartılmıştır. Dilerseniz Nötr yorum hakkınızı beklemeden kullanabilirsiniz Saygılarımızla, GittiGidiyor.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön