05 Eylül 2013 #1995935

GittiGidiyor Satıcıyı Koruyor!

İn**** denen bir satıcı sattığı malı tedarik edemeyip (herhangi bir iletişimde bulunmadan) göndermemiştir. Tüketiciyi koruma amaçlı elbetteki böyle satıcılara verilecek yorum olumsuz olacaktır. (ki yaşadığımız bu olayı başkaları yaşamasın). Esas konu bünyesinde ticaret yapan bu kuruluşlara bir yaptırım yapmadan alıcıyla satıcıyı kendi başlarına bırakan GittiGidiyor sitesidir.


Para iademi yapıyorlar ama satıcıya 7 gün telafi süresi verip olumsuz yorumumu yayınlamıyorlar. Belki bu 7 gün içinde kaç kişinin daha malını göndermeyip satışı iptal edecekler. Niye bu süreyi veriyorsun. Satış iptal olmuş para iadesini de yapmışsın. Bu telafi süresi ne?

Okan 144 Okunma

Cevaplar

 • Okan27 Kasım 2013

  telafi suresi diye uydurdukları 1 hafta içinde milleti yakmaya devam ediyorlar.olmayan ürün satışta kalıyor ve bu arada kaç kişi daha o maldan alım yapıp mağdur olabiliyor sayelerinde. satıcılar gibi bizde cüzzi bir komisyon ödiyelim bizlerede arka çıksalar.

 • GittiGidiyor Temsilcisi23 Eylül 2013

  Değerli kullanıcımız, İlgili işlem hakkında olumsuz puan ve yorum hakkınızı kullandığınızı görmekteyiz. Ayrıca indigitti adlı satıcımızın işlemleri tarafımızdan takibe alınmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, GittiGidiyor.

 • Okan22 Eylül 2013

  satıcıdan hala bir yığın şikayete rağmen gg nin hiçbir yaptırımı yok. neymiş

 • Okan05 Eylül 2013

  7 günü hararetle bekliyorum.

 • GittiGidiyor Temsilcisi05 Eylül 2013

  Değerli kullanıcımız, Puan-yorum sistemimiz hakkında size bilgi vermek istiyorum; Yaptığımız araştırmalarda, satıcıların olumsuz puan almalarının ardından alıcılara yardımcı olmak istemediği ve profil yüzdelerinin düşmesi nedeniyle satış motivasyonlarının kırıldığı tespit edilmiş, bu nedenle, verilecek puanlama sisteme yansıtılmadan önce satıcının bilgilendirilebileceği telafi süreci sistemi uygulamaya alınmıştır. Bu uygulama sayesinde satıcılar olumsuz puanlama almamak adına alıcıların yaşadığı sorunlara daha hızlı yanıt vermekte ve yardımcı olmaktadır. Bu hak 100'ün üzerinde işlem sayısına sahip ve profil yüzdesi %95'in üzerinde olan satıcılara tanınmaktadır. Ancak kriteri sağlayan tüm kullanıcılara tanınan bu hakkın alışveriş yapmış olduğunuz satıcılara tanınmaması GittiGidiyor'un çalışma sistemini ve işlemler için oluşturulan kuralların güvenilirliğini olumsuz yönde etkileyecektir. Bu nedenle bu süreci bekleyerek puan ve yorum hakkınızı kullanmanızı rica ediyoruz. Ayrıca, telafi süreci sonunda puan ve yorum hakkınızı talep ettiğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Satıcı, kendisine tanınan telafi süreçlerini verimli kullanmadığı takdirde, profil yüzdesi %95'in altına düşecek, dolayısıyla kendisine tekrar telafi süreci hakkı doğmayacaktır. Nötr yorumlar telafi sürecinden geçtiğimiz aylarda çıkartılmıştır. Dilerseniz Nötr yorum hakkınızı beklemeden kullanabilir ya da 7 günlük süre sonucunda olumsuz puan ve yorum hakkınızı kullabilirsiniz. İlginiz ve anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, GittiGidiyor.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön