16 Mayıs 2013 #1801606

GittiGidiyor Satıcıların Olumlu Yorumları Asılsız!

Gittigidiyor'dan satıcı 99% olumlu yorum almış güvencesiyle 17 liraya bir kulaklık aldım, ürün gelince kulaklığın tamamen plastik olduğunu gördüm, içinde elektrikli kısım yok, şaka gibi, dalga geçer gibi yollamış satıcı. Mantığı "millet kontrol etmeden onay verir" olsa gerek.


Durumu gittigidiyora ilettim, nasıl olur böyle birşey, nasıl barınıyor bu satıcı diye, satıcının siciline geçirdik vs. geçiştirdiler. Ürünü kısa süre içerisinde iade edecek vaktim olmayınca, kendilerine durumu ilettiğim halde, onayı verip, parayı da satıcıya vermişler.


Eğer nasıl satıcılar barınıyor derseniz de, 95% üzerinde oranı varsa, kötü yorum yapamıyor muşsunuz, bu sayede barınıyor yani.

Kaan 83 Okunma

Cevaplar

  • GittiGidiyor Temsilcisi17 Mayıs 2013

    Değerli kullanıcımız, Puan-yorum sistemimiz ve telafi süreci hakkında size bilgi vermek istiyoruz; Yaptığımız araştırmalarda, satıcıların olumsuz puan almalarının ardından alıcılara yardımcı olmak istemediği ve profil yüzdelerinin düşmesi nedeniyle satış motivasyonlarının kırıldığı tespit edilmiş, bu nedenle, verilecek puanlama sisteme yansıtılmadan önce satıcının bilgilendirilebileceği telafi süreci sistemi uygulamaya alınmıştır. Bu uygulama sayesinde satıcılar olumsuz puanlama almamak adına alıcıların yaşadığı sorunlara daha hızlı yanıt vermekte ve yardımcı olmaktadır. Bu hak 100'ün üzerinde işlem sayısına sahip ve profil yüzdesi %95'in üzerinde olan satıcılara tanınmaktadır. Ancak kriteri sağlayan tüm kullanıcılara tanınan bu hakkın alışveriş yapmış olduğunuz satıcılara tanınmaması GittiGidiyor'un çalışma sistemini ve işlemler için oluşturulan kuralların güvenilirliğini olumsuz yönde etkileyecektir. Bu nedenle bu süreci bekleyerek puan ve yorum hakkınızı kullanmanızı rica ediyoruz. Ayrıca, telafi süreci sonunda puan ve yorum hakkınızı talep ettiğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Satıcı, kendisine tanınan telafi süreçlerini verimli kullanmadığı takdirde, profil yüzdesi %95'in altına düşecek, dolayısıyla kendisine tekrar telafi süreci hakkı doğmayacaktır. Nötr yorumlar telafi sürecinden geçtiğimiz aylarda çıkartılmıştır. Dilerseniz Nötr yorum hakkınızı beklemeden kullanabilir ya da 7 günlük süre sonucunda olumsuz puan ve yorum hakkınızı kullabilirsiniz. İlginiz ve anlayışınız için teşekkür ederiz. İyi Alışverişler. Saygılarımızla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön