26 Ağustos 2013 #1976830

GittiGidiyor Hiçbir Şekilde Satıcının Haklarını Korumuyor!

Gittigidiyor'un sıfır risk sisteminin satıcıları kapsamadığını düşünüyorum. Alıcıya ürünü kusursuz şekilde paketleyip gönderdim. Alıcı ürünü teslim aldıktan sonra ürünün kırık olduğunu belirtip iade etmek istedi. Alıcı kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturmamıştır.


Gittigidiyor ise alıcının tutanak tutturmakla yükümü olmadığını ve bu ürünü mecburen iade almam gerektiğini belirtiyor. Eğer bir alıcı satın aldığı malı bilerek veya bilmeyerek kırsa bile satıcıya iade edebiliyorsa sıfır risk bunun neresinde?


Kaldı ki bu mantıkla alıcı kutu boş çıktı dese bile yinede alıcı haklı gösterilecek. Bu konuda tüketici haklarına hakem heyetine çözülmezse tüketici mahkemesine çıkacağım.

Yusuf 136 Okunma

Cevaplar

  • Yusuf27 Ağustos 2013

    Benim sorunum cayma hakkını kullanması yada kargo ücreti değil.Sorun alıcı kargosunu TESLİM ALDIKTAN sonra bu ürün KIRIK'tır deyip iade edebilmesi nasıl mümkün olabilir ? Alıcıdan kargo tespit tutanağı yada bune benzer bir ispat istememeniz çok büyük hata. Bu gibi davranışlarınız satıcılarınızı mağdur ettiğinden benim gibi günde 300-350 satış yapan mağaza sahiplerini keybetmenize devam sağlıyacaktır.

  • GittiGidiyor Temsilcisi27 Ağustos 2013

    Değerli kullanıcımız, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 7 gün içinde cayma haklarını kullanarak, sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır. Cayma hakkının kullanılması GittiGidiyor'a özel bir durum değildir. Yönetmeliği her kurumun uygulaması gerekmektedir. Saygılarımızla, GittiGidiyor.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön