30 Nisan 2013 #1771500

GittiGidiyor Hep Alıcı Haklı!

Gittigidiyorda ürün sattım alıcı ürünü aldı çalışan sorunsuz ürünü çalışmadığını söyleyerek iade etti kargo parasını iade eden tarafın ödeme gerektiği halde tarafıma ödetti gittigidiyor da bu tür durumlarda alıcıdan yana olmaktadır örnekler :


1 - Alıcı ürünü alakasız bir bahane sunar iade eder kargo parasını satıcı öder.
2 - Alıcı ürüne teklif verir ürünü almaz satıcının ödemiş olduğu ilan parası ve de emeği çöpe atılır hiçe sayılır.
3 - Satıcı satılan ürünün kırıldığı için gönderemez 1 hafta açık arttırmaya katılamaz alıcı için böyle bir sıkıntı yoktur canı sıkıldıkça teklif verir almaz sorun olmaz.
4 - Biten üründe alıcı olumsuz puan verir satıcı veremez.

Ziya 357 Okunma

Cevaplar

  • GittiGidiyor Temsilcisi30 Nisan 2013

    Değerli kullanıcımız, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 7 gün içinde cayma haklarını kullanarak, sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır. Cayma hakkının kullanılması GittiGidiyor'a özel bir durum değildir. Yönetmeliği her kurumun uygulaması gerekmektedir. Mesafeli Satışlar Yönetmeliği gereği, alıcıların iade hakları engellenemez veya iade sırasında kargo ücreti ödemeleri istenemez. Bu aşamada işlemi Bana Özel/Durum sayfanızdan sonlandırmanızı rica ederiz. Yükümlülükleriniz gereği, site kurallarına ve yasal mevzuatlara uygun işlem yapmanız gerekmektedir. Gönderdiğiniz ürün kusurlu/farklı olarak iade edildiyse, alıcıyı Tüketici Hakları Hakem Heyeti'ne şikayet edebilirsiniz. Haksız puan ve yorum aldığınızı düşündüğünüz işlemlerde Destek Hattı'na bilgi verebilirsiniz. Gerekli incelemeler ve değerlendirmeler yapılacak ve uygun görülmesi halinde ilgili puan ve yorum kaldırılacaktır. Alıcı kaynaklı işlem iptallerinde bize ulaşabilirsiniz. İncelemeler yapılacak ve uygun görüldüğünde ürününüz ücretsiz olarak satışa sunulacaktır. Alıcı açık artırma sonunda kazandığı bir ürüne teklif vermez ise teklif verme hakkı kısıtlanmaktadır. Yani alıcıya da bu durumda yaptırım uygulanmaktadır. Saygılarımızla, GittiGidiyor.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön