12 Nisan 2013 #1740464

GittiGidiyor 3 Haftadır Ürünümü Göndermiyorlar!

3 hafta önce hi***00 isimli dükkan sahibinden Tefal'ın düdüklü tenceresini satın aldım. ürün birkaç gün içinde elime geçti ve kulpu kırık çıktı. Bende tekrar kargolayıp kargo bilgilerini girip onay işlemini durdurdum. Satıcı üç haftadır ürünü tekrar kargolayacağız vaadleriyle beni oyalalıyor ve satışı iptal etmiyor.


Gittiğidiyor'a bu durumla ilgili bilgilendirme yaptım ama destek hattından dönen olmadı. Az önce tekrar sorun bildirdim ve gene benden kargo fişimin bilgilerini istedi. eğer fıs bilgilerini girmezsem sanırım bu para satıcıya aktarılacak. Eğer böyle bir mağduriyetle karşılaşırsam hukuki yollara başvurmak zorunda kalacağım. gittiğidiyor güvenliğinden ve sistemlerinden şikayetçiyim.

Aysun 74 Okunma

Cevaplar

  • GittiGidiyor Temsilcisi16 Nisan 2013

    Değerli kullanıcımız, Satıcı kaynaklı yaşadığınız bu olumsuz deneyim nedeniyle üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Puan-yorum sistemimiz hakkında size detaylı bilgi vermek istiyoruz; Yaptığımız araştırmalarda, satıcıların olumsuz puan almalarının ardından alıcılara yardımcı olmak istemediği ve profil yüzdelerinin düşmesi nedeniyle satış motivasyonlarının kırıldığı tespit edilmiş, bu nedenle, verilecek puanlama sisteme yansıtılmadan önce satıcının bilgilendirilebileceği telafi süreci sistemi uygulamaya alınmıştır. Bu uygulama sayesinde satıcılar olumsuz puanlama almamak adına alıcıların yaşadığı sorunlara daha hızlı yanıt vermekte ve yardımcı olmaktadır. Bu hak 100'ün üzerinde işlem sayısına sahip ve profil yüzdesi %95'in üzerinde olan satıcılara tanınmaktadır. Ancak kriteri sağlayan tüm kullanıcılara tanınan bu hakkın alışveriş yapmış olduğunuz satıcılara tanınmaması GittiGidiyor'un çalışma sistemini ve işlemler için oluşturulan kuralların güvenilirliğini olumsuz yönde etkileyecektir. Bu nedenle bu süreci bekleyerek puan ve yorum hakkınızı kullanmanızı rica ediyoruz. Ayrıca, telafi süreci sonunda puan ve yorum hakkınızı talep ettiğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Satıcı, kendisine tanınan telafi süreçlerini verimli kullanmadığı takdirde, profil yüzdesi %95'in altına düşecek, dolayısıyla kendisine tekrar telafi süreci hakkı doğmayacaktır. Nötr yorumlar telafi sürecinden geçtiğimiz aylarda çıkartılmıştır. Dilerseniz Nötr yorum hakkınızı beklemeden kullanabilir ya da 7 günlük süre sonucunda olumsuz puan ve yorum hakkınızı kullabilirsiniz. İlginiz ve anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, GittiGidiyor.

  • Aysun15 Nisan 2013

    Ben cevabınızı okudum, fakat bu satıcıya satışı için puan vermeye çalışırken "telafi sürecinde" uyarısı çıkıyor. Sebebini öğrenebilir miyim?

  • GittiGidiyor Temsilcisi15 Nisan 2013

    Değerli kullanıcımız, Destek Hattı'na işletmiş olduğunuz 830891 numaralı mesajınıza, 10/04/2013 22:14:41 tarihinde cevap verilmiştir; ancak ilgili cevabı okumadığınızı görmekteyiz. İlgili cevabı, www.gittigidiyor.com/bizeulasin adresinde bulunan "Son 30 günde yaptığınız yazışmaları görmek için TIKLAYIN" butonu üzerinden takip edebilir ve bu sayfa üzerinden arkadaşlarımıza bilgi verebilirsiniz. Saygılarımızla, GittiGidiyor.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön