11 Nisan 2013

GittiGidiyor Ürün İadesi ve Listeleme Hakkının Elimden Alınması!

Listelemiş olduğum Motorla XOOM tablet, ilan detaylarında da belirtildiği gibi garantili ve sıfırdan farksız bir cihazdır. Bir alıcı, kargo ücretini de öderseniz cihazınızı alacağım dedi ve saf olan ben de kabul ederek cihazı alıcıya kargo parasını da ödeyerek gönderdim.

Alıcı;
*"Garantisi çok az kalmış yaa 1 yıl olsaydı alırdım kesin" ibaresiyle ve
*"Tabletin ekranında pullanmalar var" ifadeleriyle, ürünü geri göndereceğini belirtti.
Öğrendim ki, geri iade durumlarında da kargoyu gönderici ödemekteymiş.
GittiGidiyor'a durumu bildirdim, ancak;
*Alıcının böyle bir hakkı olduğunu, ürünü inceleyip geri gönderebileceğini belirttiler.
*GG Geri listeleme de yapmadı.Mağdurum

Serkan 102 Okunma

Cevaplar

 • Serkan11 Nisan 2013

  İlginiz için teşekkürler, ancak sizden hakkımı talep edebilmem için, Bu yönteme mi başvurmam gerekiyordu? Sizden ricam, Benim durumumda olan diğer müşterileriniz için de şikayet açmasına gerek kalmadan, iade durumlarında listeleme hakkını iade etmeniz. Saygılar,

 • GittiGidiyor Temsilcisi11 Nisan 2013

  Değerli kullanıcımız, Opsiyonel özelliklerle beraber bir adet ücretsiz listeleme hakkı gün içerisinde hesabınıza tanımlanacaktır. Keyifli alışverişler dileriz. Saygılarımızla, GittiGidiyor.

 • Serkan11 Nisan 2013

  Şikayetim Cayma hakkıyla ilgili değil, sisteminiz üzerinden gidiş/dönüş kargo ücretlerini ödediğim gibi, ayrıca size ödemiş olduğum 6 TL değerindeki listeleme hakkımı elimden almanız! 5 Günlük listeleme süremi geri talep etmekteyim!

 • GittiGidiyor Temsilcisi11 Nisan 2013

  Değerli kullanıcımız, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 7 gün içinde cayma haklarını kullanarak, sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır. Cayma hakkının kullanılması GittiGidiyor'a özel bir durum değildir. Yönetmeliği her kurumun uygulaması gerekmektedir.Mesafeli Satışlar Yönetmeliği gereği, alıcıların iade hakları engellenemez veya iade sırasında kargo ücreti ödemeleri istenemez İade süreci ve cayma hakkı yardım sayfalarımızdan konuyla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, GittiGidiyor.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön