24 Ekim 2013

GittiGidiyor Sistem Değişikliğine Bağlı Mağduriyetimi Gidermiyor!

Gittigidiyor'da 3 yıldan beri satışa çıkardığım her bir ürünümün satış sayfasında ürün türüne göre müşterilerimi diğer ürünlerime yönlendiren linklere yer veriyorum. Ancak Gittigidiyor, yaz ayları içinde (dikkatimi çekti) adreslemelerde değişikliğe gitti, böylece yukarıda verdiğim link ve benzeri linklerim kırılmış oldu.

Gittigidiyor'a 6 Ekim 2013'ten bu yana linklerimin veritabanından değiştirilmesi için talepte bulunmama rağmen olumsuz yanıt aldım. Benzer sorun yaşayan başka kullanıcılar da bulunduğuna eminim. Veritabanında basit bir işlemle giderilebilecek bu sorunum ne yazık ki ilgi görmedi.

Nurten 107 Okunma

Cevaplar

 • Nurten 05 Kasım 2013

  Gittigidiyor, gecikmeli de olsa e-posta üzerinden benimle iletişime geçti evet. Ancak, sanki önemli bir bilgi verilecek veya çözüm üretilecekmiş gibi "e-posta üzerinden iletişime geçilerek" yaratılan ciddi yaklaşımın sonucu sadece eski cevapların tekrarı oldu: "Yaptığımız incelemede toplu düzenlemelerin ürün sayfalarında sadece metinler üzerinden yapılabildiği, linklerde ise böyle bir değişikliğin tarafımızdan yapılamadığını görmekteyiz. Bu nedenle ilgili düzenlemeyi ürünleriniz için kendinizin yapmanız gerekmektedir. Konuyla ilgili size yardımcı olamadığımız için özür dileriz." Ben 10.000 üründen bahsediyorum, Gittigidiyor "düzenlemeyi kendin yap" diyor. Bize de tüketici mahkemesinin yolu gözüküyor. Her ay ödediğim 250 TL dükkân kirasının ve sattığım her ürün için ödediğim % 10 komisyonun karşılığı bu olmamalıydı. Büyük bir şirket gerçekten büyükse, küçük de olsa iş ortağının sorununu çözmeliydi.

 • GittiGidiyor Temsilcisi05 Kasım 2013

  Değerli kullanıcımızla e-posta üzerinden iletişime geçilerek bilgi verilmiştir.

 • Nurten 04 Kasım 2013

  Gittigidiyor, 28 Ekim günü "Konuyla ilgili olarak gün içerisinde tarafınızla iletişime geçilecektir." mesajını iletmişti ancak bu gün 4 Kasım'a geldik ve hâlâ konuyla ilgili bir geri dönüş olmadı.

 • GittiGidiyor Temsilcisi28 Ekim 2013

  Değerli kullanıcımız, Konuyla ilgili olarak gün içerisinde tarafınızla iletişime geçilecektir. Saygılarımızla, GittiGidiyor.

 • Nurten 26 Ekim 2013

  Gittigidiyor'da dükkânım var. Gittigidiyor benim için bir ticari platform. Gittigidiyor'la çalışmaya devam edeceğim. Yıllardır hem kendim kazanıyorum hem siteye kazandırıyorum, ancak karşılaştığım birçok problemde olduğu gibi Gittigidiyor beni yine yalnız bıraktı.

 • Nurten 24 Ekim 2013

  Değerli Gittigidiyor yetkilisi, API ile ürün açıklamalarında toplu değişiklik yapamam, çünkü her ürünün açıklaması farklıdır. Sözkonusu fiyat, kategori, adet ve benzerleri ile ilgili bir değişiklik olsaydı elbette kendim yapardım. Ayrıca ortada benden, benim hatamdan kaynaklanan bir mağduriyet yok. Gittigidiyor kendi kırdığı linkleri onarmak zorundadır. Saygılarımla...

 • GittiGidiyor Temsilcisi24 Ekim 2013

  Değerli kullanıcımız, İlgili işlemi API üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ürün listeleme ve revizyon işlemleri tarafımızdan gerçekleştirilmemektedir. Saygılarımızla, GittiGidiyor.

 • Nurten 24 Ekim 2013

  Değerli Gittigidiyor yetkilisi ve değerli Şikayetvar okuyucuları, Gittigidiyor'da listeli vaziyette 12.000 civarında ürünüm var ve bunların yaklaşık 10.000'inde, sözünü ettiğim kırılan linkler mevcut. 10.000 üründe link yenileme işlemini nasıl, hangi sürede, hangi enerjiyle yapmam bekleniyor acaba? Gittigidiyor teknik ekibinin, talep ettiğim değişiklikleri kolayca, veritabanından yapabileceğini düşünüyorum. Pek az yazılım bilgisi olan herkes bilir ki veritabanında benzersiz ve sabit veriler toplu olarak değiştirilebilir. Tabii önce bunu yapmayı istemesi gerekir. Esenlikler dilerim...

 • GittiGidiyor Temsilcisi24 Ekim 2013

  Değerli kullanıcımız, GittiGidiyor'da link altyapısı, kullanıcıların site içerisinde ve arama motoru aramalarında aradıkları ürünleri daha kolay bulabilmeleri için yapılan güncellemede değiştirilmiştir. Bu nedenle ürünlerinizde yer alan linkleri de değiştirmeniz gerekmektedir. Bu işlem tarafımızdan gerçekleştirilmemektedir. Saygılarımızla, GittiGidiyor.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön