23 Nisan 2013

GittiGidiyor Pasaport Kayıtlı Diye Satılan Telefon Bu Hafta Kapanacak!

Gittigidiyor sitesinden "Samsung Galaxy S3 16 gb pasaport kayıtlı ürün" tanıtımıyla aldığım telefonuma,bugün itibarıyla btk'dan mesaj geldi ve bir hafta içinde kapatılacağı belirtiliyor. Satıcı sitedeki kullanıcı profilini silmiş.bana verilen numara kullanılmıyor. Sözleşmede belirtilen numara ise başka bir dükkanın numarası. Hiç bir şekilde ulaşamıyorum. Bu durumda mağdurum ve gitti gidiyor sitesi tüketiciyi yanıltmış olmaktadır.

Şu anda kayıt yaptıracak bir pasaport bulmam ayrıca 115 tl masrafını ödemem gerekli. Bu masraf tarafımca ödenmemeli çünkü zaten kayıtlı garantisiyle telefonu almıştım.

Bu mağduriyet kim tarafından ve nasıl giderilecek?

Saliha 139 Okunma

Cevaplar

  • Saliha 29 Nisan 2013

    VERİLEN CEVAP: Yaşamış olduğunuz sorundan dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Tarafımıza ulaşan şikayetler doğrultusunda satıcının üyeliği iptal edilmiştir. GittiGidiyor, sitede satışa sunulan ürünleri fiziki olarak elinde bulundurmamaktadır. GittiGidiyor Kullanıcı Sözleşmesi'nde de açıkça belirtildiği üzere, www.gittigidiyor.com sitesi üzerinden satılan ürünlere ilişkin tüm sorumluluk Satıcılara aittir. Bu kapsamda, sahte/klonlu/çalışmayan cihazlarla ilgili olarak, ürünü satın aldığınız satıcının kullanıcı adı ve satış detaylarını içeren bir dilekçe ile Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunulması mümkündür. Yapılan başvuru gereğince, kullanıcıların kimlik bilgileri, ilgili Savcılığın talebi doğrultusunda GittiGidiyor tarafından paylaşılacaktır. Uyarı: İşbu yukarıda yer alan açıklamalar GittiGidiyor tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup herhangi bir şekilde hukuki çözüm ve/veya yasal bir zorunluluk olarak nitelendirilmemelidir. Bu çerçevede, işbu beyanları esas alarak hareket etmemelerini ve herhangi bir yasal işlem başlatmadan önce Kullanıcıların üçüncü kişilerden/avukatlardan hukuki bir destek almalarını ve ihbar ve ihtar ederiz. İyi Alışverişler. Saygılarımızla, GittiGidiyor Destek Hattı - Zeynep Sorumluluk satıcıya aittir diyorlar ancak satıcı ortada yok.Nasıl bir sorumluluktan bahsediyoruz.Benim muhattabım GittiGidiyor.com sitesi değil midir?Ben niye savcılıkla uğraşıyorum,mağdur eden sitenin bizzat kendisidir.Profili kapatmak ne demek?Şimdi biz nerden ve nasıl ulaşıcaz?Sorun aynen devam ediyor ve hiçbir çözüm sunmuyorsunuz!

  • GittiGidiyor Temsilcisi24 Nisan 2013

    Kullanıcımıza e-posta ile ulaşılarak bilgi verilmiştir. Her türlü talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. www.gittigidiyor.com/bizeulasin Saygılarımızla, GittiGidiyor

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön