04 Nisan 2013

GittiGidiyor Kargolama Süresi Üç Gün Ama Hala Kargo Yok!

Ödeme alındı ve kargo için bekleme başladı. Kargolama süresi 3 gün olarak gözüküyor ve bende tüm herşeyi ona göre ayarladım. Kargo süresi doldu. Gitti gidiyor satıcıya kargo gecikme uyarısı yapıyor.Ekstra süre tanıyor. Ama ben alışı iptal etmek istiyorum. Açıkçası güvenim sıfıra indi.

Kusura bakmayın ama üç gün geçtikten sonra benim siparişimi bildirim bile yapmadan iptal edebilme hakkım var. Ben sitenizde böyle bir uygulama olduğunu bilseydim başka bir siteden alırdım. Gelecek maldan da umutlu değilim. Birde onun iadesi ile ilgili bilmediğim bir prosedürle uğraşmak istemiyorum. İptal için satıcıya mesaj yazmak zorunda değilim çünkü taahhüdünüzü yerine getirmediniz.

İsa 1.148 Okunma

Cevaplar

 • GittiGidiyor Temsilcisi08 Nisan 2013

  Değerli kullanıcımız, Bilgilendirme ve yorumlarınız için biz teşekkür ederiz. Puan ve yorum sistemi konusundaki önerileriniz, ilgili birimimize iletilmiştir. Saygılarımızla, GittiGidiyor.

 • İsa 08 Nisan 2013

  Tşk. Aslında satıcının profilinin çok iyi olduğunu biliyorum. Hatta gittigidiyor birçok siteden çok daha iyi sayılır. Kızgın olduğum nokta ürünü başka birisi için düşünüyordum. Ama son ana kadar iptal süreci aktif olmadığı için yeni bir alım yapmak istemedim. Kargolama süresinin 2 gün olması ve +24 saatin 3. gün olması gerektiği kanaatindeyim. Telafi sürecinin ise satıcıyı çok fazla bağladığını zannetmiyorum. Yanlış anlaşılmasın ama 7 gün uzun bir süre ve belkide benim gibi birçok insan geri dönüp yorum yapmayacak belkide böyle değerlendirilmemiş birçok işlem mevcut. Sizden bu sürelerin daha makul bir süreye indirmenizi tavsiye ediyorum. Göstermiş doluğunuz ilgi ve alaka için teşekkürler.

 • GittiGidiyor Temsilcisi08 Nisan 2013

  Değerli kullanıcımızın ürün iptali tamamlanmıştır. Kullanıcımızın Şikayetvar.com'a tanımlamış olduğu ek yazışma hakkında e-posta adresine detaylı bir bilgilendirme mesajı iletilmiştir. Saygılarımızla, GittiGidiyor.

 • İsa 08 Nisan 2013

  Pazartesi bir su ısıtıcı siparişi verdim. Kargolanma süresi 3 gün gözüküyordu. 3 gün içinde ürünüm kargolanmadı. Satıcıya ek kargolama süresi tanınmış. Tabii bu yüzden yeni bir ürün alamadım. Çünkü satışı iptal edemiyorum. Neyse birşey değişmedi ürün kargolanmadı. Satışı iptal etmeme ancak cuma öğleden sonra izin verdi. (bir haftam gitti.) Satışı cumartesi iptal ettim. Satıcı hakkında yorum yapmak istediğimde ise sistem ürününüz telafi sürecine girmiştir. Bu süreçte yorum yapamayacağım yazıyordu. 7 günlük bir süreden bahsediyorum. Şimdi yorum hakkım yok eğer unutmazsam 7 gün sonra yorum yapabileceğim. Böyle bir uygulama alıcının yorum hakkına müdahale olduğunu düşünüyorum

 • GittiGidiyor Temsilcisi04 Nisan 2013

  Değerli kullanıcımız, GittiGidiyor'da satıcıların ürün kargolamak için 3 iş günü süreleri bulunmaktadır. Bu sürede kargolanmayan ürünler için satıcıya "Geciken Kargo Uyarısı" yapılır; bu uyarıdan sonraki 24 saat içerisinde kargolanmayan ürünler ise sistem tarafından otomatik iptal edilir. 05/04/2013 13:20:46 tarihine kadar satıcınız ürünü kargolamazsa, sistem tarafından ilgili işlem otomatik olarak iptal edilecektir. Konuyla ilgili detaylı bilgiye http://yardim.gittigidiyor.com/alici-rehberi/urun-satin-aldim-ne-yapacagim adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, GittiGidiyor.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön