13 Mayıs 2013

GittiGidiyor İlan İçin Bedeli Peşin Alıp Sonra da İptal Ediyorlar!

Gittigidiyor. com adresinde elimde mecut bulunan ürünlerin satışını yapmak için ilan verdim. İlan vermeden önce aynı ürünlerden olup-olmadığına ve de fiyat aralıklarına baktım. İlanlarımı verdiğimde de ücreti kredi kartımdan hemen çektiler. 2 gün sonra ilanlarım yasaklı ürünler sınıfına giriyor diye mesaj attılar ve de ilanlarımı iptal ettiler.

Ben itiraz ettim benim ürünüm yasaklıysa bu sergilenen ürünler sisteme tünel kazarak mı girdiler, ben onları referans aldım, çifte standart uyguluyorsunuz diye sitem ettim ve de ücretimin iadesini talep ettim. Üslübunuza dikkat edin bizde çiftecilik olmaz denilip sistemden atarız diye tehdit vari konuştular ve hesabımı kapattılar ama ücreti geri ödemiyorlar.

Erhan 59 Okunma

Cevaplar

  • GittiGidiyor Temsilcisi13 Mayıs 2013

    Değerli kullanıcımız, Kapatılan ürünler ile ilgili olarak tarafınıza bilgilendirme e-postaları iletilmiştir. Sağlık, Kozmetik ve Kişisel Bakım, Spor ve Outdoor ve Gıda Ürünleri kategorilerinde satışa çıkarılan ürünlere ilişkin tanıtım ve açıklamaların, kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Özellikle hastalık olarak kabul edilen ve tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği yada tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ağrı giderdiği, kilo vermeye veya kilo aldırmaya yardımcı olduğu, yağ yaktığı, saç çıkarttığı veya zeka ve beyin geliştirdiği şeklinde veya buna benzer tedavi etkinliği kanıtlanmamış methodların açıklandığı beyanlara yer verilmesi yasaktır. Ayrıca, ürün açıklamalarında "bakanlık onaylıdır" ifadelerinin yer almaması gerekmektedir. İlgili karar, Gümrük Bakanlığı'nın ilgili mevzuatı doğrultusunda oluşturulmuş olup, hem alıcıyı hem de satıcıyı korumaya yöneliktir. Satışa koyduğunuz kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde sadece ürün miktarı (adedi), kullanım şekli ve ürün içeriği konusunda bilgi verebilirsiniz. Bu konuda tarafınıza iletilen uyarıları dikkate almamanız ve de site yetkilileri ile iletişim kurarken kullanmış olduğunuz olumsuz üslup nedeniyle ilgili üyelikleriniz iptal edilmiş ve listeleme ücretleriniz tarafınıza iade edilmiştir. Saygılarımızla, GittiGidiyor.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön