GittiGidiyor Haksızlıkta Sınır Yok

Birol A. |

Daha önce kendi kuralları gereği iade edilen ürünlerde kargo ücretini alıcı ödüyordu. Fakat GittiGidiyor kafasına göre kural değiştiriyor ve bundan kimseyi haberdar etmiyor. Ben her gün GittiGidiyor un kurallarını okumak zorunda değilim. Nabza göre şerbet veren GittiGidiyor, kuralı terse çevirmiş ve iade ürünlerde kargo ücretini satıcı öder diyor.

Böyle bir saçmalık olabilir mi? Kişi ürünü alsın, vazgeçip geri göndersin ve satıcıya da kargo ödetsin, buna karar veren kişiyi çok merak ediyorum. Kendi koyduğunuz kurallara uyun ve kargo bedelini tarafıma ödeyin. Zaten tek taraflı olarak onayım olmadan para iadesini gerçekleştirerek, o dönem yazdığım mesajlara cevap vermeyerek suç işlediniz.

Etiketler :

Çağrı Merkezi Sorun Çözme / Yönlendirme Ücret İade Ürün / Hizmet İade Ürün/ Hizmet Fiyat - Ödeme

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Birol A.
  29 Kasım
  15:51

  Bu cevap şikayetin cevabımı? Neden 14 gün beklemeyip tek taraflı olarak mesajlarıma cevap bile vermeden 3 gün sonra ücret iade edildi?

 • 28 Kasım
  15:23

  Değerli kullanıcımız,

  4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereğince alıcıların, teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak, sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır. Cayma hakkının kullanılması GittiGidiyora özel bir durum değildir. Yönetmeliği her kurumun uygulaması gerekir.

  Saygılarımızla,

  GittiGidiyor.