23 Nisan 2013

GittiGidiyor Haksızlık Yapıldı!

GittiGidiyor'da yeni dükkan aldım ve mutluydum. Günlerce araştırma yaptım ve çok uğraş verdim. Emek emek ürünlerimin arkasına bağlı kalarak ve bir çok siteden ürün adına fikir alarak yazdığım açıklamalarını uygun bulmayıp kaldırılıyor ve düzeltmeme bile fırsat verilmediği gibi siliniyor.
Olması gereken bence düzeltme fırsatı verilmeliydi.Üstelik hiç bir uyarı verilmeden bu yapılıyor. Bir an önce ürün için yazdığım yazıların düzeltmem için tekrar geri istiyorum ve para iadesini istiyorum.

Ayşegül 108 Okunma

Cevaplar

  • GittiGidiyor Temsilcisi24 Nisan 2013

    Değerli kullanıcımız, Kapatılan ürünler ile ilgili olarak tarafınıza bilgilendirme e-postaları iletilmiştir. Sağlık, Kozmetik ve Kişisel Bakım, Spor ve Outdoor ve Gıda Ürünleri kategorilerinde satışa çıkarılan ürünlere ilişkin tanıtım ve açıklamaların, kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Özellikle hastalık olarak kabul edilen ve tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği yada tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ağrı giderdiği, kilo vermeye veya kilo aldırmaya yardımcı olduğu, yağ yaktığı, saç çıkarttığı veya zeka ve beyin geliştirdiği şeklinde veya buna benzer tedavi etkinliği kanıtlanmamış methodların açıklandığı beyanlara yer verilmesi yasaktır. Ayrıca, ürün açıklamalarında "bakanlık onaylıdır" ifadelerinin yer almaması gerekmektedir. İlgili karar, Gümrük Bakanlığı'nın ilgili mevzuatı doğrultusunda oluşturulmuş olup, hem alıcıyı hem de satıcıyı korumaya yöneliktir. Satışa koyduğunuz kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde sadece ürün miktarı (adedi), kullanım şekli ve ürün içeriği konusunda bilgi verebilirsiniz. Yasaklı ürünler listesini incelemenizi ve yeni satışlarınızda, bu kapsamdaki ürünleri ve/veya içerikleri listelememenizi rica ederiz. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak ve listeleme ücretlerinizin iade edilebilmesi için Destek Hattı'na başvurmanızı rica ederiz; www.gittigidiyor.com/bizeulasin. Saygılarımızla, GittiGidiyor.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön