29 Mayıs 2013

GittiGidiyor Destek Hattı Elemanlarının Aşırı Yetkisi ve Saygısızlığı!

Uzun yıllardır kullandığım GittiGidiyor ile son birkaç ayda çok ciddi problemler yaşadım. Öncelikle, yurtdışından satın alıp herkesin yaptığı gibi Türkiye'de sattığım ürünler durup dururken "yasaklı" denilerek satışları engellendi. Tamamen yasal yollarla Türkiye'ye bizzat kendim getirdiğim ürünler için "yasal olmayan yollarla getirildi" denilerek haksızlık yapıldı.

Ben ürünlerin durumunu faturaları ile ispatladıkça "hata yapıldığı" söylenerek tekrar listeleme hakkı verildi. Fakat yasaklı olarak geçen zamanda benim tam alıcı bulacağım sıralarda ürünler yasaklı olduğundan vakit ve para kaybı yaşadım.

Detaylarını ayrıca ileteceğim çünkü bu alandaki limite ulaştım.

İlker 188 Okunma

Cevaplar

 • İlker 01 Haziran 2013

  Son verdiğiniz cevap ve sağladığınız çözüm daha yapıcı. Bunları takdir etmekle birlikte sorunu anladığınızdan ve kalıcı çözüm sağladığınızdan emin olamıyorum. Çünkü bugüne kadar çok defa tarafıma hatalı uygulamanız nedeniyle düzeltme yaptınız. Ancak sorunun temeline inmedikçe kalıcı çözüm sağlayamayacağınızı düşünüyorum. Bence sorunun asıl nedeni bilgisiz, eksik bilgili ve eğitimsiz insanları destek hattınızda ve diğer birimlerinizde çalıştırıyor olmanız ve doğru bir bilgilendirmeyi kendilerine yapmadan yetersiz bilgi ile kendilerine sınırsız yetki veriyor olmanız. Eminim hala destek hattınızdaki kişiler "bir ürünün yasal yollarla yurda girmesi"nin ne anlama geldiğinden haberdar değiller. Örnek vermek grekirse bana destek hattından gelen son mesaj aşağıdaki gibi: "Satışa sunduğunuz ürünlerin yurda yasal yollarla giriş yapması durumunda, ürünlerin garantisi 24 ay olmalıdır. Ayrıca ilettiğiniz gibi ürünlerinizin Türkiye Garantisinin bulunmaması, ürünlerin yasal yollarla yurda giriş yapmadığını göstermektedir." Bu nasıl bir saçmalıktır ? Bir ürünün Türkiye garantisinin olmaması nasıl "yasal olmadığı" şeklinde yorumlanabilir ? Yurtdışından ürün aldığımızda hemen bize mağazada Türkiye garantisi mi veriliyor sanıyor çalışanlarınız ? Ayrıca, sözkonusu ürünüm faturalı ve 24 ay garantilidir. Garantisi ülkemiz dahil tüm aynı üreticinin servislerinin bulunduğu ülkelerde geçerlidir. Buna rağmen destek hattınız ürünümün yasal olmadığını iddia etmektedir. Silah, telsiz ya da GSM ürünü satmıyorum ki ben. Nasıl yasal olmadığı varsayımında bulunuyor destek hattınızdaki Can Bey ya da Muhittin Bey ? Yine aynı mesajda şöyle denilmiş: "Faturası bulunmayan ürün satışı ve üslubunuz sebebiyle üyeliğiniz askıya alınmıştır." Halbuki daha 1 hafta önce ürünün faturasını bana ilettiğiniz adrese sunmuştum ve ürünümle ilgili tekrar listeleme hakkı verilmişti. Bu durumda "faturası bulunmayan ürün" tanımlaması neye dayanılarak yapılmıştır ? Bunu yazan Muhittin Bey neye dayanarak yazmıştır ? Bu nasıl bir tutarsızlıktır ? Ebay gibi dünyaca kabul görmüş uluslararası bir firmanın bünyesine katıldınız fakat hala eğitimsiz, bilgisiz insanları çalıştırıyorsunuz. Çalıştırdığınız insanları eğitin lütfen. Tutarlı bilgiler ile donatın ki gerektiğinde daha yüksek makamlara karşı kendinizi savunmak zorunda kalmayın. Saygılarımla,

 • GittiGidiyor Temsilcisi31 Mayıs 2013

  Değerli kullanıcımız, Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. İletmiş olduğunuz bilgiler ve belgeler, ilgili ekibimiz tarafından incelenmiş ve üyeliğinizin aktif hale getirilmesine karar verilmiştir. Üyeliğiniz gün içerisinde aktif hale getirilecek ve belgelerini iletmiş olduğunuz ürünler nedeniyle birkez daha kapatılmayacaktır. Yaşadığınız olumsuz tecrübe için özür dileriz. Saygılarımızla, GittiGidiyor.

 • İlker 30 Mayıs 2013

  Sayın GittiGidiyor yetkilisi, Cevabınız tatmin edici değil, çünkü; Ürünümün yurtdışından yasal getirilmiş olması ile ilgili belgeyi zaten talep ettiniz ve ben de ilettiğiniz adrese gönderdim. Hatta bunun üzerine yapılan hata nedeniyle özür dileyerek tekrar listeleme hakkı verdiniz. Sorun ürünün yasal olarak gelmesi ile alakalı değil. Ürünün yasal yollarla getirildiğini her şekilde ispatlayabiliyorum zaten. Benim şikayetim ürünlerin bu kadar kolay yasaklanabiliyor olması ile ilgili. Aynı ürün en az 4 defa yasaklandı ve ben iletişime geçip belgeleyince 4 defa yeniden listeleme hakkı verildi. Sizce burada işleyişinizde bir hata yok mu ? Ürün yasaklama yetkisi şirketinizde yanlış kişilerin elinde ve yanlış kullanılıyor. Herşeyden önce Şikayetvar aracılığı ile ilettiğim şikayetin tamamını okumamış olduğunuzu, ya da okuduysanız da tam anlamıyla değerlendirmeden cevap verdiğinizi düşünüyorum. Özellikle şikayetimin ikinci kısmını ilettiğim bölüme dikkat etmenizi rica ederim. Şikayetvar'a şikayeti iletirken Gittigidiyor kullanıcı adımı da iletmiştim. Yapılan yazışmaları okuyup değerlendirdikten sonra cevap verseydiniz daha iyi olurdu. Üstelik destek elemanlarına karşı uslubum yüzünden üyeliğimin iptal edilmesi de ikinci şikayetim. Ben bugüne kadar birçok sitede üyelikte bulundum, birçoğundan yıllardır alışveriş yapıyorum. Kendim de hizmet sektöründe yöneticilik yapıyorum. Aldığım ya da verdiğim hizmetlerin hiçbirinde, hiçbir firmada böyle bir terbiyesizlikle karşılaşmadım. Hangi firma, destek elemanına karşı uslubu nedeniyle kendisine para kazandıran ve bunu yıllardır yapan bir müşterisinin üyeliğini iptal eder ki ? Bu arada pek değerli destek elemanınızı rencide eden uslubun da yanlış olduğunu düşünmüyorum. İsterseniz burada bir örnek yayınlayın ki destek elemanınızın beğenmediği uslup tüm şikayetvar üyeleri tarafından değerlendirilsin. Tabi ben de o usluba gelene kadar kendileri ile yaşadığımız tüm süreci aktarabilirim. saygılarımla,

 • GittiGidiyor Temsilcisi30 Mayıs 2013

  Değerli kullanıcımız, Yurt içinden veya yurt dışından mevzuata uygun olmayan bir şekilde temin edilen ürünlerin GittiGidiyor'da satışına izin verilmemektedir. GittiGidiyor Kullanıcı Sözleşmesi ve eklerinden Yasaklı ürünler listesini incelemenizi ve yeni satışlarınızda, bu kapsamdaki ürünleri listelememenizi rica ederiz. Ancak ürünlerin yurda yasal yollar ile getirildiğini kanıtlayacak belgeleriniz varsa bizlere iletmenizi rica ederiz. Kullanıcı adınızla birlikte ileteceğiniz belgeler detaylı olarak incelenecektir. Bu kapsamda kullanıcı adınızı, ilgili ürün numarasını ve ilgili ürüne ait belgeleri [email protected] e-posta adresinine iletebilirsiniz. Bu konuda farklı bir yaptırım uygulanmamaktadır. Saygılarımızla, GittiGidiyor.

 • İlker 29 Mayıs 2013

  şikayetimin tamamını alan limiti sebebiyle iletememiştim. Buradan devam ediyorum: GG'da satışını yaptığım birçok ürünle aynı durumdayken ve aynı kapsamda binlerce ürün GG'da satılıyorken özellikle bu ürüne karşı yapılanlar açıkçası bende şüphe uyandırdı. Aynı hatanın defalarca yapılması ve şikayet ettiğimde düzeltilmesi de şüphelerimin doğru olduğuna işaret ediyor. Yasaklama yetkisi verilen GG çalışanlarının bu yetkiyi doğru kullanmadıklarını düşünüyorum. Defalarca aynı hatanın yapılıp ürünümün yasaklanması sonucu Destek Hattına açtığım şikayetlerin sayısını bilmiyorum ama sonuncusunda çok büyük ayıp ettiler. Saysısız alım ve satım işlemi gerçekleştirmiş olan hesabımı sistemden silme terbiyesizliğini de sonunda yaptılar. Bu konuyu sorguladığımda aldığım cevap aşağıdaki gibi: "Üyeliğiniz, yurda yasal yollarla giriş yapmayan ürünlerin satışında bulunmanız ve Destek Hattı çalışanlarına gösterdiğiniz olumsuz üslubunuz sebebiyle iptal edilmiştir." Herşeyden önce, tüm alıcılardan olumlu puan alan, bir o kadar da alım yapan uzun yıllardır kullanıcı olan bir kişiye karşı bu tutum kabul edilebilir değil. Buna ilave olarak Destek Hattına verilen yetkilerin gerçekten uç noktalarda olduğunu düşünüyorum.Bir hesabın iptal edilmesi bu kadar kolay olmamalı.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön