03 Nisan 2015

GittiGidiyor CDkey Alımlarında İade Sürecindeki Eksiklik!

Dijital ürün alımlarında (CDKey) sorun yaşanması durumunda (Gönderilen CDKey'in belirtilen üründen farklı olmas) iade süreci çok sıkıntılı. Dur**play_sa**ray isimli satıcıdan BattleField 4 Premium Edition (Ana oyun + Premium içerikler) CDKey satın aldım.

Fakat gönderilen CD-Key'i Origin hesabıma eklediğimde sadece ana oyuna eklenen Premium paket olduğunu gördüm. Satıcıya durumu ekran görüntüleriyle de kanıtladım. 6 Gündür satıcıdan gelen yanıtların hepsi "Ürün üretici/tedarikçi firmaya kontrole gönderildi" oldu. GittiGidiyor'dan yardım istediğimde ise yanıt "ilgili ürün cayma hakkı kapsamında değildir satıcıdan yanıt bekleyiniz" oluyor.

Ne kadar beklemem gerekiyor? 1 Hafta? 1 Ay? 3 Ay?

Taylan 212 Okunma

Cevaplar

 • GittiGidiyor Temsilcisi13 Ağustos 2015

  Değerli kullanıcımız, Öncelikle geciken yanıtımız için özür dileriz. Yapılan incelemede, satıcı ile görüşme yaparak, işlemi sonuçlandırdığınız görülmektedir. Herhangi bir sorun halinde http://yardim.gittigidiyor.com/musteri-hizmetleri linki üzerinden Müşteri Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz. Yetkili arkadaşlarımız mesajlarınızı en kısa süre içerisinde yanıtlayacaktır. Saygılarımızla, GittiGidiyor.

 • Taylan 24 Nisan 2015

  Durumu özetlemek gerekirse; * Ana Oyun + Premium İçerikler şeklinde satılan bir oyunun CDKEY'ini satıcıdan aldım. Satıcı sadece premium eklenti paketi olan bir CDKEY gönderdi. Durumu kendilerine defalarca ekran görüntüleriyle kanıtlayarak anlattım ve tek çözüm yolunun Ana Oyun'u içeren bir CDKEY göndermesi böylece Ana Oyun + Premium içeriklere sahip olabileceğimi anlattım. * Satıcı bana gönderdiği CDKEY'i oyunun üreticisinin sağladığı platforma herhangi bir hesapla bağlanıp kontrol etme şansına sahipken bana devamlı "ürün üretici firmaya kontrole gönderildi" cevabını verince Gitti Gidiyor üzerinde iade sürecini başlattım. * GittiGidiyor ekiplerinin cevabı da hep "satıcıdan gelecek yanıtı bekleyin" oldu. * Nitekim satıcı 11 gün sonra Ana Oyunu içeren bir CDKEY'i bana iletti ve sorun ilk gün bile söylediğim gibi çözülmüş oldu. Sonuç: Online CDKEY alımlarında sorun çıkması (Tamamen yanlış ürünün CDKEY'inin gönderilmesi, ana Oyun+Premium İçerikler denirken sadece Premium veya sadece AnaOyun CDKEY'inin gönderilmesi) durumunda çözüm yolları gerek satıcılar gerekse GittiGidiyor tarafında sıkıntılı süreçler.

 • GittiGidiyor Temsilcisi21 Nisan 2015

  Değerli kullanıcımız, Konu hakkında İade Merkezi üzerinden, ''Yardım Al'' butonunu kullanarak iade destek ekibimizi görüşmeye dahil etmenizi ve bilgi vermenizi rica ederiz. Bu doğrultuda, satıcıya da gerekli uyarılar yapılacaktır. Saygılarımızla, GittiGidiyor.

 • Taylan 05 Nisan 2015

  Merhaba, zaten yanlış ürün (CDKey) gönderiminden ve satıcının 6 gündür tek çözüm yolu olan "Ana Oyunu göndermesi" durumunu defalarca kendilerine açıklamış olmama rağmen mağdur durumdayım. İade Merkezindeki ilgili konuda firmanız satıcıyı beklemem gerektiğini söylüyor. Ben ne kadar daha beklemek durumundayım tam bir muallak. Herhangi bir zaman aşımı var mı satıcının problemi çözmesi için?

 • Taylan 05 Nisan 2015

  Gittigidiyorda açılan şikayet kaydına gelen cevaptır; GittiGidiyor 03/04/2015 19:46:55 Merhaba Altay Bey, ürün iadelerinde ve kargo sorunlarında, konusunda uzman olan İade Merkezi Destek Ekibi'mizle kullanıcılarımıza hizmet veriyoruz. Yaptığım incelemede, işleminizin İade Merkezi üzerinden takip edildiğini ve konunun incelenme aşamasında olduğunu görüyorum. Herhangi bir karışıklık yaşanmaması adına işlemi İade Merkezi üzerinden takip etmenizi rica ediyorum. Lütfen "Yardım Al" butonunu tıklayınız ve İade Merkezi üzerinden bilgi veriniz. GittiGidiyor'u tercih ettiğiniz için teşekkür ederim. GittiGidiyor Müşteri Hizmetleri - Muhammet

 • GittiGidiyor Temsilcisi03 Nisan 2015

  Değerli kullanıcımız, Şikayetiniz doğrultusunda Müşteri Hizmetlerimize 00387151 numaralı şikayet kaydı oluşturulmuştur. http://yardim.gittigidiyor.com/tum-yazismalar linki üzerinden şikayetinizin takibini yapabilirsiniz. Yetkili arkadaşlarımız mesajınızı en kısa süre içerisinde yanıtlayacaktır. Saygılarımızla, GittiGidiyor.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön