Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Gulf Sigorta Ve Smart Servis Garantisi Olmayan Garanti.

Murat
02 Ağustos 2022 04:28
4.157

31 Temmuz 2021 'de Vatan Bilgisayar'dan satın aldığım iPhone 12 telefonuma ek ücret ile Gulf Sigorta'dan kasko yaptırdım. Mart 2022 de ekranımı yere düşmesi sonucu kırdığım için sigorta kapsamında tamir edilmek üzere, Gulf Sigorta çağrı merkezinin belirttiği PTT Kargo numarası ile gönderdim.

Cihazımın onarım bedeli toplam bedelin %60 ını geçtiği için tamirin Apple serviste mümkün olmadığını ama anlaşmalı servis olan Smart serviste yapılacağını söylediler. Bu durumda telefonum Apple garantisi dışında kalacağı için, olası bir sorunda Smart servisin garanti kapsamında olacağı bilgisi çağrı merkezi tarafından telefonda bana iletildi. Bu durumu kabul ettim.

Telefonum bana ulaştığında ön camın orijinal olmadığı, ayrıca orijinalinde cam olan arka kapağın yerine plastik kapak takıldığını fark ettim. Bir süre kullanımdan sonra arka kamera içinde tozlanma olduğunu fark ettim. Bankacılık vb... Uygulamalarda sorun yaşamamak adına yeniden servise göndermedim.

Ancak Temmuz 2022 itibariyle telefonumun ekranı kendi kendine, evet kendiliğinden içeriden dışa doğru çıkıntı olacak şekilde kırıldı. Arka kapak ta üst kısımdan açıldı. Tabi plastik olduğundan olsa gerek kırılmadı. Yeniden Gulf Sigorta'nın çağrı merkezi tarafından verilen PTT Kargo numarası ile gönderdim. Hasar dosya no: 20220--536. Şimdi ise tamir bedeli %60 ı geçtiği için yapılmayacağını telefonumu Vatan Bilgisayar'da geçerli olacak 7199,41 TL lik alışveriş çeki karşılığında alacaklarını ya da iade edebileceklerini söylüyorlar.

Servis kontrolünde bataryanın şiştiğini belirtmiş bu durumda kullanıcı hatasından kaynaklanmayan bu durumun tamir bedeline bakılmaksızın garanti kapsamında onarılması gerekiyor.

29 Temmuz Perşembe günü çağrı merkezinden konunun incelenmesi için kayıt açıldığı söylendi ancak halen herhangi bir dönüş olmadı. Yine olumlu bir dönüş olmaz ise önce Apple servisinden rapor talep edip, önce Tüketici Mahkemesi'ne dava açacağım.

02 Ağustos 2022 08:37 (Şikayetten 4 saat sonra)
02 Ağustos 2022 14:13

Değerli Müşterimiz, Talebiniz işleme alınmış olup tarafınıza konu hakkında geri dönüş yapılmıştır. Saygılarımızla, GULF SİGORTA A.Ş.

Murat
02 Ağustos 2022 18:31

Çözüm filan söz konusu değil. Daha önce bilgi bile verilmeden hediye çeki mesajı atan firma bugün yaptığı işlemin bilgisi vermek için aramış. Özetle beğenmiyorsan iade ederiz denildi. Arayan arkadaşında bir çözüm üretme yetkisi yok zaten. Önüne konan metni okuyor. Kısaca metin şu: fiziksel hasar olduğu için garanti kapsamına girmiyormuş. Sadece üretim hataları garantiye girermiş. "Ama ekran içeriden dışa doğru kırık nasıl nasıl kırılmış dışarıdan bir müdahale olsa tersi olur ayrıca batarya şişmiş raporda var bu nasıl oluyorsa üretim hatası olmuyor" Diye soruyorum ve cevap şu "fiziksel hasar garantiye girmiyor." Bu süreçte detaylı servis raporu talep ediyorum. Bu rapor Apple servisinden de alınacak ve bilirkişiye gidecek size gönderdiğim dilekçe örnekleri ni tamamını sürecin detayını belirttiğim hasar beyanını da gönderin lütfen, size emsal olacak bir dava sürecini başlayacağım.

Murat
12 Ağustos 2022 12:49

Bugün telefonum iade olarak elime ulaştı, gönderdiğimde çalışır durumda olan sadece ekran kırık ama çalışır halde olan telefonum şu an açılmıyor. Smart servis telefonumu tamamen bozdu. İşte telefon sigortası böyle bire sektör, tamiri güncel fiyattan ödemeyi faturadan hesaplayan telefonunuzu bozan ama sorumluluk almayan kaskolar.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

Gulf Sigorta - Teknosa - İphone 11

Mustafa
10 Aralık 2023 14:15
4.513

Gulf Sigorta İPhone Orijinal Parça Değişimi

Serdar
27 Temmuz 2023 17:05
2.266
1

Gulf Sigorta (gig) Yetkisiz Müdahale

Hilal
18 Temmuz 17:54
255
2

Gulf Sigorta Teknosa Şikayet Ek Uzatılmış Garanti

Burak
22 Haziran 13:53
588
Gulf Sigorta Teknosa Şikayet Ek Uzatılmış Garanti
Gulf Sigorta Teknosa Şikayet Ek Uzatılmış Garanti
1

Vatan Bilgisayar Gulf Sigorta'nın Müşteri Mağduriyeti (batarya Sorunu)

Hasan
28 Nisan 19:07
1.594
Vatan Bilgisayar Gulf Sigorta'nın Müşteri Mağduriyeti (batarya Sorunu)
Vatan Bilgisayar Gulf Sigorta'nın Müşteri Mağduriyeti (batarya Sorunu)
Vatan Bilgisayar Gulf Sigorta'nın Müşteri Mağduriyeti (batarya Sorunu)
Vatan Bilgisayar Gulf Sigorta'nın Müşteri Mağduriyeti (batarya Sorunu)
Benzer Şikayet Yaz