Getir Kuryesi Köpeğimin Üstünden Geçti Sorumluluk Üstlenilmedi

Ömür Ömür3 hafta önce

Getir adlı firmanın elemanın yaptığı ve Getir yetkililerinin umursamadığı olay. 4 Temmuz cumartesi günü saat 7 buçuk civarlarında daha öncekiler gibi yine Getir’den sipariş verdim. Siparişi getiren adam iki seferdir köpeklerden şikayet ediyordu. (Bu şekilde sipariş üzerine getiren diğer firmalar da dahil olmak üzere eve haftada 10-15 sipariş geliyor ve köpeklerden şikayette bulunan bir sürücü ile karşılaşmadım.) Siparişi aldıktan sonra evime girdim ardından köpeğimin inleyerek eve geldiğini görüp yanına gidince kaburgasında tekerlek izleri ve bacağının bir kısmının yaralandığını gördüm. Kamera kayıtlarından da görebileceğiniz üzere köpeğimin sürücüye karşı hiçbir ofansif tavır sergilemediği halde üstünden son gaz geçip, durmadan yoluna devam ettiği ardından o an Getir’in siparişi getirdiğinde aradıkları numarayı aradım ilk çıkan arkadaş “burası Getir değil dedi! ”  

Daha sonrasında Getir müşteri hizmetlerini aradım bir hanımefendiye durumu izah edip beni yetkili birisinin aramasını söyledim. Beni yine Getir’in numarasından yetkili olduğunu düşündüğüm birisi aradı hayvanımın nasıl olduğunu ve daha sonrasında elemanları hakkında gerekli işlemleri yapacaklarını anlattıktan sonra benden kamera görüntülerini getirin info mailine atmam gerektiğini söyledi ben de video’yu pazartesi ulaştıracağımı söyledim (videoyu elde edebilmek için komşumun eve gelmesi gerekiyordu) ve hayvanımın tedavi olması gerekiyor benim şu an aracım yok imkanlarım dahilinde değil özel eve servis veteriner de bulamadım bana birilerini yönlendirip yardım etmeleri gerektiğini ekledim Devamlı sürüncemede gecen telefon görüşmelerinin ardından hiçbir sonuca ulaşamadık yalnızca çözümsel yaklaşılınıyormuş gibi yapıldı. 

Daha sonra beni Getir Kavacık Depo müdürü aradı ve kendisine de arabam olmadığından ve evde de kimsenin bulunmadığından, bundan ötürü köpeğimi veterinere götüremediğimden bahsettim. Depo Müdürü veteriner arayacağını söyleyip ardından hiçbir şekilde geri dönüş sağlamadı ertesi sabah aradığımda ise kendisini aramamam gerektiğini şikayetimi Getir’in müşteri hizmetlerine iletmemi söyledi. Videoyu elime geçer geçmez dedikleri maile attım geri dönüş olmadı bir şikayet daha oluşturdum ona da dönüş sağlanmadı. Sorumluluk üstlenilmedi, sonucu olmayan çözüm odaksız telefon görüşmeleri dışında hiçbir aksiyon alınmadı. 

Not: kızımın durumu iyi olayın ertesi sabahına kadar kendisini gözlemledikten sonra sabah kendi imkanlarımla özel bir veteriner arıcılığıyla aldırıp tedavisini sağladım.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler