09 Ağustos
#12405855

“ Getir ” Kasıtlı Olarak Para İadesi Yapmıyor!

Neredeyse ilk çıktığı zamandan beri sorunsuzca kullandığım güzelim uygulamaya geçen hafta 5 yıldız verip, yorum yapayım dedim. Nazarım değdi herhalde...


“Getir Büyük” ten sipariş verdikten sonra, sipariş verdiğim bir ürünün, ellerinde kalmadığı konusunda bilgilendirilmek üzere arandım ve iademin getir promosyonu olarak yapılacağı söylendi. Böyle bir şey istemediğimi belirterek tüm siparişimi iptalini ve kredi kartıma para iadesini istedim... Daha önce yine “Getir” den yapmış olduğum bir sipariş iptalinde takribi 10 dakika içerisinde para iadesinin yapıldığından, istedikleri takdirde gayet hızlı olabileceklerini de biliyorum... Ancak müşteri hizmetleri ile yaptığım iki konuşmada da bana aynı ezber metinlerle “kendilerinin en geç bir saat içinde iadeyi yaptıklarını, ancak bankaların provizyon süreçlerinin “1 Ay” a (!) kadar uzayabileceğini” söylemelerinden dolayı üşenmedim, bankayı da aradım. Kesinlikle “Getir” tarafından bir ödeme iadesi mevcut değil... Tekrar getir müşteri temsilcisini arayıp bu durumu söylediğimde, beni bir süre hatta beklettikten sonra ilk önce “Ödemeniz yapılmış... eee provizyon, eee banka” minvalinde bir gevelemenin ardından “ben ilgili birimlere, ödemenin acilen yapılması için not düştüm” diyerek kendini yalanladı... Peki teşekkürler, diyerek sinirlerimi kaşımak dışında hiçbir işe yaramayan bu görüşmeyi sonlandırdım!


Anlayamadığım ve beni bu kadar kızdıran durumsa şu ki; ben bir hafta öncesine kadar market alışverişlerimi dahi “Getir Büyük” ten yapıyordum ve herkese tavsiye edecek kadar da memnundum. Bu memnuniyetimin sebebi alışverişlerimde hiçbir sorun yaşamamam değil, sorun yaşasam dahi inanılmaz hızlı aksiyon alarak, hemen bu sorunu giderebilen işinin ehli “müşteri hizmetleri” servisiydi...


Bir hafta içinde n’aptınız? Tüm ekibi mi değiştirdiniz? Ne müşteriye hitap, ne diksiyon, ne konu hakimiyeti hak getire! Ezberledikleri metni unutmadan okuyabilmek için nefes almıyorlar adeta! Konu o değil, dinleyin lütfen, ben başka bir şey soruyorum demeyi başarabildiğim yek seferde ise yine aynı ezber metini okuyorlar... Gerçekten çok severek kullandığım ve işimi gören bir uygulamayı insan faktörü ile bu hale getirdiğiniz için, çok kızgın ve üzgünüm!


Sonuç olarak, 124,20 TL geri iadem banka provizyonunda beklemede filan değil çünkü halen “Getir.com” tarafından bir para iadesi yapılmamış!

Binnaz Binnaz 2.278 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları