27 Mayıs 2014

Genpa Garantili Telefonumun Wi-Fi Sorunu Var

22.09.2012 tarihinde Avea'dan 1.900 TL'ye satın aldığım Apple iPhone 4S'in Wi-Fi'si Aralık 2013 tarihinde bozuldu. İnternette yaptığım araştırma sonucunda iPhone 4s'lerde sıkça rastlanan bir arıza türü olduğunu farkettim.


Cebimi Genpa'ya 08.03.2014 tarihinde garanti kapsamında teslim ettim. Genpa'dan bir bayan beni arayarak cebimin ekranına koruyucu filmi 30 TL'ye takabileceklerini söyledi. Ben ise fiyatı fazla bularak kabul etmedim. Ancak ne ilginçtir ki iki saat sonra Genpa'dan telefonun Wi-Fi aygıtının 800 TL'ye değişebileceği yönünde mesaj aldım. Genpa'yı aradığımda ise telefonun içine su sızdığını ve bunun kullanıcı hatasından kaynaklandığını açıkladılar. Genpa'ya güvenim kalmamıştır.

Murat 1.060 Okunma

Cevaplar

  • Murat27 Mayıs 2014

    Burada dikkat edilmesi gereken hususlar: internette iphone 4s'in wifi sorunu ile ilgili çokça şikayet olmasına karşın Genpa'nın bu duruma "su sızmış" kullanıcı hatası diyerek garanti kapsamından çıkarması... 30 TL'lik koruyucu ekran filmi teklif etmesi de ayrıca düşündürücü; sanki ekran filmi taktırana garanti kapsamında tamir, kabul etmeyene "kullanıcı hatası" misali...

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön