02 Mayıs 2015

Generali Sigorta Haksızlık!

08/08/2014 yılında aldığım aracın zorunlu trafik sigorta işlemini Generali Sigorta'dan yaptırdım yaptırmaz olaydım. Birkaç gün önce maddi hasarlı bir kaza yaptık hata bizde olduğu için sigorta şirketimizin hasarı karşılaması gerekiyordu, aldığım araç farklı ilden aldığım için sigorta devrini yapmak için sigorta şirketini aradım noter satış evrakını istediler fakat çıkan sonuç 195 TL fark istediler sonuçta 3 ay kalmıştı sigortanın bitmesine ve aldığım il 1 milyon nüfusu var, benim bulunduğum ilin 600 bin nüfuslu daha küçük bir il olmasına karşın 3 sigorta bitimine kala benden 1 yıllık para istediler. Elimiz mahkum dayatma yapıyorlar bu işin peşini bırakmam bunu bilsinler.

Haki 364 Okunma

Cevaplar

 • Haki06 Mayıs 2015

  Selcan hanım diye bir hanım efendi geri dönüş yaptı şikayetimi dinledi geri dönüş yapacağını söyledi bakalım bekliyorum.

 • Haki05 Mayıs 2015

  Evet sonuç olarak generalli sigortadan zorunlu olarak 195 TL karşılığında zeyilnamemi yapmak zorunda kaldım ama şunu bilsinler ki haksızın yaptığı yanına kar kalmayacak.

 • Haki05 Mayıs 2015

  Herhangi bir detaylı bilgi verilmedi sadece bir bayan arayarak daha önce müşteri hizmetlerindeki yetkililer ile aynı şeyleri tekrarladılar 3 ayımızın kaldığı ve devir işlem bedeli 195 TL ödeyeceğimizi söyleyip kapattı şimdi neye üzülüyorum biliyor musunuz ülkede tüketici tam anlamıyla savunacak hiçbir merci kalmadı sadece bu tür şirketlerin vicdanına kalmış bir sistem üzerinden ticaretimiz devam ediyor şimdi gerekli işlemleri yapıp tüketici hakem heyetine vereceğim 1 yıl kadar sürecek bu işlem ama sonunda kazanacağıma inanıyorum ama uzun süre beklemek gerekecek ve kazanır kazanmaz yıldırım icra ile para tahsiline gideceğim ve kazandıktan sonra merak etmeyin generali başta olmak üzere tüm mecralarda paylaşacağım gelişmeleri sonuna kadar devam.

 • Generali Sigorta Temsilcisi04 Mayıs 2015

  Sayın Haki Arğun; Talebiniz ile ilgili tarafınıza geri dönüş sağlanmış detaylı bilgi verilmiştir Bilgilerinize Sunarız Saygılarımızla, Generali

 • Haki04 Mayıs 2015

  Müşteri hizmetleri aradı fakat çözüm yok sadece aradaki fiyat farkını söylediler ama değişen bir şey yok ayrıca hatırlatmak isterim yıllık sigorta ücretine ödediğim para 240 TL 3 aylık zeyil işlem ücreti 195 TL daha küçük bir ilde olmama rağmen düpedüz haksızlık değil de nedir.

 • Haki04 Mayıs 2015

  Geçen hafta haftadan beri şirketinize de şikayet kaydı açtırmam rağmen hala dönüş yok

 • Generali Sigorta Temsilcisi04 Mayıs 2015

  Sayın Haki Arğun; Talebiniz tarafımıza ulaşmıştır. Talebiniz değerlendirilecek olup tarafınıza en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır. Bilgilerinize Sunarız Saygılarımızla, Generali

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön