10 Mayıs 2013 #1789861

Generali Sigorta Hakkımı Arıyorum Vermiyor!

Eşim 04 03 2003 tarihinde ağır bir kaza geçirdi. Hasar dosya no11004831. Bildirimden 3-4 gün sonra experle görüşebildim dosyanın genel müdürlüğe gönderildiğini söyledi. Genel müdürlükten *** hanım bize ulaşmadı dedi. Bir hafta sonra arabanın ihale ile satışa çıkarıldığını ınternetten öğrendim.


Sultan hanım telefonda ''27000 tl yi kabul ederseniz öderiz yoksa aracın onarımına gideceğiz'' dedi. Ben pert kararı verildiğini ihaleye çıkarıldığını aracın değerinin 31-32 bin olduğunu (araç 2012 model 10 bin km de hasarsız) söylememe rağmen bu konuda pazarlık yapmayacağını dedi azarlayarak telefonu kapattı. Eşim bir daha o araca binemeyeceğini söyleyince mecburen kabul ettim.

İbrahim 758 Okunma

Cevaplar

  • Generali Sigorta Temsilcisi14 Mayıs 2013

    Sn. Sigortalımız, Hasarlı araçların pert olması durumu aracın hasarlı hali ile (sovtaj değeri) 2. el emsal değeri arasındaki fark, tarafsız eksperin (Hazine Müsteşarlığı'na bağlı) tespit etmiş olduğu onarım bedelinden düşük ise pert edilmesi mümkün olmaktadır. Araçlar üzerindeki büyük hasarlar araç kullanıcılarının tekrardan araca binme tercihlerini de ortadan kaldırmaktadır. Bunun için genelde araçların onarılması mümkün olmasına karşın sigortalılar rayiç ve sovtaj dengesine göre bir tercih yapmaktadır. Tüm bu değerlendirmeler tarafınıza rakamsal olarak tarafımızdan sunulmuş, kendi hür iradeniz ile ibraname ve mutabakat name tarafınızdan imzalanarak tarafımıza ibraz edilmiştir. Bu durum ile tazminat ödemeniz gerçekleştirilmiş olduğunu tekrar belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Generali Sigorta A.Ş.

  • İbrahim13 Mayıs 2013

    Bilirkişilerin tarafsız olduğu sizin iddianız.Ben tüm Türkiye'deki satılık araç ilanlarının bulunduğu Sahibinden Com. Sitesindeki -veya benzerleri- emsal değerlerin esas alınmasını talep ediyorum.ŞİRKETİNİZ adına çalışan eksperin değerlendirmesini değil.Piyasada aracımın emsali 27.000 Tl ye varsa yaptığınız ödemeyi iade etmeye hazırım.

  • Generali Sigorta Temsilcisi13 Mayıs 2013

    Sayın Sigortalımız, Bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz. Dosyanız üzerinden yapılan değerlendirmelerde tarafsız bilirkişi tespiti sonucunda aracınızın 2.el rayiç değeri 27,000 TL olarak belirlenmiş olup şirketimiz bu doğrultuda 27,000 TL tazminat ödemesi ile dosyanızı sonuçlandırmıştır. Bu vesile tekrar geçmiş olsun dileklerimizi ile iletiriz. Generali Sigorta. A.Ş. Şikayet Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön