29 Eylül 2016
Yorum Yap
#6555553

Generali Sigorta Eve Dönüşte Aracı Tekrar Aldığım Şehre Teslim Edilmesi Gerekiyormuş!

Aracım saat 16'da motor arızası nedeniyle yolda kaldı. Yetkili servise 90 km uzakta olduğundan 18:30'a kadar yetiştiremedim ve hasar tamir süresini bildirecek eksper kağıdı alamadığım için Generali Sigorta'dan araç tahsis edilmedi! Parama güvenip araç kiraladım! Bu sırada ailem 90 km uzakta beni bekliyordu. Sabah tekrar servise gidip e-mail atarak arızanın 15 günde giderileceğini bildirdikten sonra 7 gün süreli araç verildi.


Fakat dönebilmek için tatili hemen bitirip 800 km uzaktaki evimize ailemi bırakıp tekrar aracı aldığım yere teslim etmem gerektiğini öğrendim! Halbuki kurumsal bir kiralama şirketinden araç alınmış olsaydı evime yakın bir şehre teslim imkanım olacaktı. 7 gün değil de 6 gün tahsis edilmesi yetecekti! Maalesef iyi niyet göremedim ve eve gidişimi öne alıp cebimden karşıladığım kiralama ücretiyle eve döneceğim.

Mithat 1.032 Okunma

Cevaplar

  • Mithat02 Ekim 2016

    Ek maliyetin bedeli 1 günlük araç kullanım bedeli olup 7 gün yerine 6 gün tahsis edilmesi yeterliydi! Ayrıca yolda kalan bir araç için konaklama talebim olmadı sadece eşyalarımı başka bir araca aktarıp rezervasyonuma yetişmeye çabalıyordum maalesef iyi niyet göremediğim bir olay yaşandı. Ayrıca kaskomdan motor arızası karşılanmayacağını aracın üretim kaynaklı garantisinden yapılacağını bildirmiştim. Söz konusu 21.000 ₺ zarar garanti kapsamında otomobil markası tarafından ödenirken sizin 60 -120 ₺ tasarruf yapmanız şirketinize olan güvenimi sarsmıştır. Ayrıca aracınızı 4 günde teslim ettim 3 gün daha tasarruf ederek müşterinizi kaybettiniz.

  • Generali Sigorta Temsilcisi30 Eylül 2016

    Sayın Mithat Ç; Aracınız arızalı olduğu için servisten arıza raporu faksı beklenilmektedir. Aracın onarım süreci 48 saati aşan durumlarda sigortalılarımızın yedek araç alma hakkı doğmaktadır. Yedek aracı teslimatı sağlanmıştır. Sayın Sigortalımız aracını İstanbul'da teslim etmek istediğini belirtmeniz üzere Assistans hizmetleri olarak yedek araç nerede teslim edildiyse tekrar o bölgeden iade edilmesi gerekmekte olup İstanbul' a teslim etmek istediğinizi iletmeniz üzere teslim alabilmemiz için bir maliyet oluşacağı hakkında bilgi verilmiştir. Bilgilerinize Sunarız Saygılarımızla Generali

  • Generali Sigorta Temsilcisi29 Eylül 2016

    Sayın Mithat Ç; Talebiniz tarafımıza ulaşmıştır. Talebiniz değerlendirilecek olup tarafınıza en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır. Bilgilerinize Sunarız Saygılarımızla, Generali

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler