Generali Sigorta Plaka Değişikliği ve Ücretlendirme.

Barış D. |

850555*** no.lu telefondan 10.03.2015 tarihinde 34 plakalı aracıma trafik sigortası yaptırdım. 420 TL fiyat verildi. 11.03.2015 tarihinde plakamı 06'ya çevirdim telefonda yeni sigorta için benden 28 TL daha istendi. Normalde plaka 34'den 06'ya çevrildiğinde fiyatın düşmesi gerekir diye biliyorum.

Neyse parayı yatırdım. Sonra generalinin sitesine girip aynı aracım için 34 ve 06 plakalar için teklif istediğimde mailime 34 için 420 TL (daha önce ödediğim bedelin aynısı), 06 için 385 TL teklif geldi. Bu sebepten dolayı 448-385=63 TL 'nin geri ödenmesini siz değerli firma yetkililerinden istiyorum.

Etiketler :

Çağrı Merkezi Bilgilendirme Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Barış D.
  14 Mart
  08:52

  Merhabalar,

  kıvırmaya çalıştıkça battığınızın farkında değilsiniz galiba. İnternet sitenizdeki teklif motoru yanlış hesaplama yaptı öyle mi?

  Bana sorarsanız hiçbir yanlışlık yapmadı teklif motoru. Müşteri temsilcisinin bana sorduğu tüm sorular formda yer alıyordu, hepsini doğru bir şekilde doldurdum. Bence hatayı yapan, generali sigortanın müşteri memnuniyeti yerine paraya önem verme politikası. Kimden ne tutturursak diyorsunuz.

  Ek olarak 3 gün oldu, söz verilmesine rağmen halen poliçem mail yolu ile bile iletilemedi tarafıma. Kargo kim bilir ne zaman gelir. Sigortamın başladığından bile şüpheliyim.

  Saygılar.
  Barış d.

 • 13 Mart
  14:44

  Sayın Barış D.;
  Değerli görüşleriniz için teşekkür ederiz.
  Fiyatlandırma konusunda birçok değişik parametre dikkate alınmaktadır. Söz konusu hesaplamalarda sürücünün geçmişi, aracın özellikleri de önemli parametreler arasındadır. Fiyatlandırmalarda tüm olası riskler hesaplanarak müşteriye özel bir hesaplama yapılmaktadır. Konuyla ilgili sizleri birebir bilgilendirmek isteriz.
  Ayrıca bir sorunuz veya yorumunuz bulunması durumunda bize dilediğiniz zaman 0850 555 55 55’den ulaşabilirsiniz.
  Bilgilerinize Sunarız
  Saygılarımızla,
  Generali

 • Barış D.
  13 Mart
  14:42

  Kişisel Sigorta Danışmanınızın bana söyledikleri aşağıda;

  1 - sitemizden almış olduğunuz teklif bir yıl sonra içindir
  2 - bir yıl sonra olduğu için hasarsızlık indirimi almışsınızdır. Şeklinde.

  Benim cevaplarım;
  1 - Bana gönderdiğiniz teklif mailleri mail kutumda ve mailde net olarak sigorta başlangıç tarihi 12/03/2015 olarak belirtilmiş.
  2 - Teklifte net olarak, büyük harflerle hasarsızlık indirimi yok yazıyor.

  Lütfen mantıklı bir açıklama yapın. Bu tarz pazarcı taktikleriyle bu iş yürümez. Buradan insanlara verdiğiniz cevaplar standart. Beni cebimden aramayın buradan cevap yazın. Herkes öğrensin ne işler döndüğünü... Arayacaksanız da temsilci ile değil, yönetimden biri ile görüşmek istiyorum.

  Kolay gelsin

 • 12 Mart
  15:10

  Sayın Barış D.;
  Talebiniz ile ilgili Kişisel Sigorta Danışmanınız ile yapmış olduğunuz görüşmede detaylı bilgi tarafınıza paylaşılmıştır.
  Bilgilerinize Sunarız
  Saygılarımızla,
  Generali

 • 12 Mart
  13:26

  Sayın Barış D.;
  Talebiniz tarafımıza ulaşmıştır. Talebiniz değerlendirilecek olup tarafınıza en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.
  Bilgilerinize Sunarız
  Saygılarımızla,
  Generali