15 Ağustos 2018
#10785610

Telpa General Mobile Servisi Mağdur Etti!

Yaklaşık 1 buçuk ay önce internetten aldığım GM5 Plus telefon sorunlu çıktı. Servisi aradım iade ya da değişim için nereye göndermem gerekiyor diye bize göndermeyin biz sadece tamirat yapıyoruz aldığınız mağazaya gönderin dediler. Aldığım mağazayı aradım servis iade ya da değişim onayı olmadan yapamayız dediler. Bende servise gönderdim. GM Plus telefonun bataryasını değiştirip yeniden bana gönderildi. Test edildi ve güncellendi diye. Oysa ben değişim ya da iade istemiştim. Telefon halen daha sorunlu olduğu ısındığı ve bataryası çabuk bittiği için 2. kez gönderdim. Üstelik gönderirken 6502 sayılı kanunun ilgili maddelerini tek tek yazarak ürünün ayıplı olduğu ve buna dayanarak 6 ay içerisinde seçimlik hakkım olan değişim ya da para iadesi talebimin olduğunu belirttim.


Servis bana bu hakkımın 1 ay olduğunu ve 1 ayı 1 günle kaybettiğimi söyledi. 2.kez gönderdiğimde telefonun arızasını da detaylı yazdım eski telefonlarla karşılaştırılmasını, telefonun yeni olmasına rağmen 2-3 yıllık telefonlardan çok daha hızlı bataryasının bittiğini ve ısındığını belirttiğim halde, sorun bulunamadı yazılım güncellendi test edildi diyerek yeniden tarafıma gönderildi. Ancak bu sefer daha önce sorunlu olan telefonum dahada sorunlu hale geldi. Telefon açık ancak ekran bir türlü gelmiyor. Sim kart takılı değil hiçbir internet ya da bluetooth bağlantısı olmamasına hiçbir işlem yapılmamasına rağmen hem ısınıyor hem de ekran açılmıyor bile. Ama bu telefonda teknik servis sorun görmediği gibi test ettiğini iddia ediyor. Bende 3. ve son kez servise gönderdim telefonumu.


Telefon kesinlikle baştan aşağı sorunlu ve hakkım olan değişimini veya para iadesini istiyorum ancak servis beni hiçbir şekilde muhatap almıyor.
Telefonu zaten sıfır almışım, eğer sorunsuz olsa parasını peşin ödediğim bir telefonu neden değiştirmek isteyeyim ki? Neden 1 buçuk ay parasını ödediğim telefonu kullanmaktan mahrum kalayım ki? Bu konuda Telpa GM servisinden ve tüketicinin haklı isteklerini kale almamasından şikayetçiyim.

Fatih Fatih 12.649 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları